Jak plandeka na samochód uratowała mi życie

Historia ta wydarzyła się około dwa miesiące temu, kiedy razem z mężem wyjechaliśmy na wakacje. Do tej podróży przygotowaliśmy się bardzo solidnie, uwzględniając wszystkie możliwe sytuacje, które mogłyby mieć miejsce. Zaopatrzyliśmy się nawet w pokrowce samochodowe, w razie niespodziewanych niekorzystnych warunków pogodowych.

Oto moja niewiarygodna historia jak plandeka samochodowa uratowała moje życie

pokroweceNasza podróż w ustalone miejsce miała być bardzo długa i wyczerpująca, bo w naszym samochodzie mieliśmy spędzić minimum dwadzieścia cztery godziny. Wybraliśmy się do jednej z firm, żeby zakupić plandeki na samochody, czyli wcześniej wspomniane pokrowce samochodowe peugeot 206 . Mimo że uważaliśmy to za jako zbędny przedmiot, ponieważ w miejsce, które mieliśmy zamiar się udać warunki atmosferyczne były idealne, bez żadnych większych niebezpieczeństw, to postanowiliśmy wybrać jak najlepszy pokrowiec, który pewnie przyda się w dalszej przyszłości. Zadowoleni z zakupu plandeki na samochody najlepszej jakości i w atrakcyjnej cenie kontynuowaliśmy dalej nasze przygotowania do wspaniałych wakacji. Gdy już nastał dzień długo-wyczekiwanego przez nas urlopu, pełni entuzjazmu ruszyliśmy w długą drogę. Pierwsze godziny mijały spokojnie, mieliśmy okazje przemierzać przez piękne krajobrazy i oglądać urocze miasteczka. Później robiło się już trochę burzliwie, jednak nie przejmowaliśmy się tym zbytnio, ponieważ tam pogoda nie ma dużych wahań, a to na pewno było tylko chwilowe, mimo to nie poprawiało się. Następnie warunki atmosferyczne były prawie nie do zniesienia i już trochę się zaniepokoiliśmy, więc zatrzymaliśmy się na czas, w którym miało się poprawić.

Pogoda długo się nie poprawiała, wręcz było tylko coraz gorzej, a my byliśmy na otwartej przestrzeni. W końcu stała się tragedia, z nieba spadł grad, ale nie taki normalny, ponieważ był on prawie w wielkości piłki do tenisa stołowego! Ja spanikowałam, na szczęście mój mąż nadal trzeźwo myślał i wpadł na pomysł, żeby schować się w samochodzie, na którym będzie nałożona wcześniej zakupiona plandeka na samochód. Ten sposób uratował nam życie.