Jak skutecznie przeczyścić kanalizacje?

Kiedy dojdzie do zatkania kanalizacji, to musimy skorzystać z pogotowia hydraulicznego. Obecnie najszybszą i najskuteczniejszą techniką jest metoda Wuko. Metoda ta polega na czyszczeniu sieci kanalizacyjnej za pomocą strumienia wody, który wprowadzany jest do rury pod bardzo wysokim ciśnieniem. Takie rozwiązanie sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia są rozwijane i wypłukiwane.

Jakie kanalizacje możemy czyścić metodą Wuko?

kanalizacja wrocławTechnika ta wykorzystywana jest przy kanalizacji sanitarnych oraz deszczowych, a najczęściej przy kanalizacji miejskich. W zależności od problemu, który stanowi zator w rurach, dobierana jest odpowiednia dysza czyszcząca, która może rozbijać nawet najtwardsze osady, jakie pojawiły się w rurach kanalizacyjnych. W ten sposób bardzo skutecznie przeczyszczona jest cała kanalizacja Wrocław to miasto, gdzie bardzo często stosuje się tę metodę, ale także używa się spiralę rur oraz środków chemicznych. Niestety metody tej nie będziemy mogli wykorzystać w przypadku sieci kanalizacyjnych, które są bardzo stare albo zostały uszkodzone lub nieprawidłowo zamontowane. Bardzo często przyczyną powstawania zatorów w kanalizacji jest występowanie tak zwanych miejscowych załamań spadku. Powstają one tylko i wyłącznie, wtedy gdy nieprawidłowo zostały położone rury kanalizacyjne. Przy takim problemie ścieki będą zostawać w niektórych miejscach i łączyć się ze sobą co spowoduje bardzo duże zatory. Będziemy wtedy musieli użyć środków chemicznych albo wspinali do rur lub wezwać fachowe pogotowie kanalizacyjne.

Dobrym rozwiązaniem jest również mechaniczne czyszczenie kanalizacji, które polega na wykorzystaniu sprężyny elektrycznej. Ma ona specjalną końcówkę do czyszczenia, dzięki czemu usuwa wszelkie osady oraz zatory, jakie napotka na swojej drodze. Profesjonalne firmy posiadają wzmocnione sprężyny, które są odporne na trudne warunki zanieczyszczenia.