Jak sprawić by w naszym domu było ciepło?

Jeżeli kupiliśmy dom w stanie surowym otwartym, to warto by było, aby wyposażyć go w okna, drzwi i grzejniki. Jest to bardzo istotne żeby zapewnić nam odpowiednią temperaturę we wnętrzu budynku.
 Kiedy będziemy mieć dobre grzejniki a nieszczelne okna i drzwi to możemy się spodziewać dużo większych rachunków, jeżeli będziemy chcieli ogrzać powierzchnię o takich rozmiarach. Jak wybrać najlepsze?

Drzwi zewnętrzne.

Przy wyborze drzwi powinniśmy się kierować nie tylko ich ładnym wyglądem i funkcjonalnością. Powinniśmy także zwrócić uwagę na szczelność. Powinny mieć dobrej jakości uszczelki. Najszczelniejszymi drzwiami na rynku są te z PVC, mogą być one częściowo bądź całościowo przeszklone. Istnieją też takie, które są całkowicie pełne. Drzwi PVC są dostępne również w różnych kolorach, dzięki czemu można je doskonale dopasować do wnętrza domu jak i do jego zewnętrznego wyglądu.
Jeżeli jednak kupiliśmy już drzwi to warto je doposażyć uszczelkę, która jest stosunkowo tanim elementem, który sprawia, że w naszym wnętrzu będzie ciepło.

Okna.

Bardzo szczelnym rodzajem okien są okna plastikowe. Pozwalają na znaczną oszczędność nie tylko przy ich zakupie ale także przy użytkowaniu. Jedną ich wadą jest to, że przez ich szczelność, nie ma prawidłowego poziomy wilgotności.
Okna drewniane są nieco mniej szczelne ale nie parują tak jak ich plastikowe odpowiedniki. Dzięki ich obecności, poziom wilgotności jest odpowiedni.

Grzejniki.

grzejnikSą urządzeniem generującym ciepło. Dość ważne są jego rozmiary jak i moc. Występują w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą być pokojowe, łazienkowe a także ozdobne. Te ostatnie charakteryzują się tym, że nie wyglądają jak zwykłe grzejniki. Mogą wyglądać równie dobrze jak lustro, obraz lub rzeźba naścienna.
Grzejniki pokojowe są zazwyczaj prostokątne i w neutralnych kolorach jednak te łazienkowe mogą mieć poprzeczne szczebelki, dzięki którym możemy na nich wieszać ręczniki, co jest dla nas bardzo korzystne.
Jeżeli już wybierzemy taki grzejnik, który nas interesuje to musimy mieć świadomość, że aby w naszym domu było ciepło, potrzebujemy czegoś więcej niż dobry kaloryfer. Konieczne są dobrej jakości szczelne drzwi i okna.