Jak walczyć o odszkodowanie z OC sprawcy?

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduję się na samodzielną walkę w sądach o zadośćuczynienie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które znają się na prawie, ale w przypadku gdy nie mamy w tym temacie doświadczenia to warto skorzystać z profesjonalnej firmy oferującej odszkodowania zdrowotne z OC sprawcy. Kiedy będziemy mieli pewność, że my walczymy dużo wyższą kwotę niż tą, którą proponują ubezpieczyciele.

Jakiej wysokości uzyskamy odszkodowanie z OC sprawcy?

odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcyWiele osób myli dwa terminy, jakimi są zadośćuczynienie i odszkodowanie. Wyjaśnijmy sobie na początek, że odszkodowanie dotyczy tylko wszystkich szkód, które zostały wyrządzone o charakterze majątkowym, czyli takie jak uszkodzenie samochodu lub jego części albo też zniszczenie mieszkania. Natomiast jeśli chodzi o zadośćuczynienie, to jest to rekompensata za wszystkie negatywne przeżycia, a także doznany ból i cierpienie czy nawet utrata zdrowia w stopniu takim, że nie możemy wrócić do pracy. Oczywiście prawo pozwala nam na uzyskanie zadośćuczynienia za zwrot kosztów leczenia, a także za cierpienie fizyczne i psychiczne. Możemy również żądać zwrotu zarobków, które utraciliśmy w wyniku wypadku, a nawet starać się o rentę wypadkową, jeśli nie możemy wrócić do pracy na stałe. Zawsze kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy, aby kontaktować się z ubezpieczycielem albo walczyć w sądzie to warto skorzystać z kancelarii odszkodowawczych, które pomogą nam uzyskać wysokie odszkodowanie zdrowotne z OC sprawcy.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie jeżeli doznaliśmy traumy i nie chcemy pokazywać się na sali sądowej albo też martwić się tym czy uzyskamy jakiekolwiek odszkodowanie. Zazwyczaj kancelarii nie pobierają żadnych opłat na początku a wynagrodzenie pobierają sobie dopiero wtedy gdy uzyskają dla nas odpowiednie odszkodowanie. Często odszkodowanie jest znacznie wyższe niż proponowane przez ubezpieczyciela.