Jak wykryć podsłuch?

Obecne czasy to era nieustannej inwigilacji. Rozmowy i wyszukiwania w sieci śledzą różne firmy i urządzenia elektroniczne. Prywatność jest znacznie ograniczona, choć często wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Dzięki nowoczesnym technologiom konkurencja w biznesie czy przestępcy są w stanie podsłuchiwać w celu zdobycia poufnych informacji. 

Oznaki obecności podsłuchów

skuteczne wykrywanie podsłuchówWykrywanie urządzeń inwigilujących to niełatwe i czasochłonne zadanie. Wymaga niezwykłej dokładności, spostrzegawczości i wiedzy na temat specyfiki najnowszych technik szpiegujących. Łatwiejsze do zauważenia są jednak pierwsze oznaki, że dzieje się coś nietypowego. Przykładowo, podsłuch w telefonie może objawiać się nietypowym zachowanie aparatu przez aplikację szpiegowską, znacznie większe zużycie baterii, samoczynne wybudzanie ekranu i restarty lub trzaski i dziwne odgłosy podczas rozmów. Lepiej nie zostawiać telefonu bez opieki i zainstalować aktualne oprogramowanie przeciwwirusowe. Ponadto jeśli pojawiają się częste zakłócenia w odbiorze sygnału telewizyjnego bądź radiowego, to również może być znak, że w domu są obecne obce odbiorniki służące do podsłuchu. Nie warto ryzykować wycieku ważnych informacji czy prywatnych danych – w razie jakichkolwiek podejrzeń lepiej od razu zainwestować w skuteczne wykrywanie podsłuchów. Specjalistyczne firmy posiadają sprzęt, który pozwala na wykrywanie lokalizatorów GPS w autach, audyt pomieszczeń i urządzeń narażonych na założenie podsłuchu i zidentyfikowanie oprogramowań szpiegujących w smartfonach. 

Usługa wykrywania urządzeń szpiegujących sprawdzi się zarówno w obiektach mieszkalnych, domach, biurach, jak i firmach. W każdym z tych miejsc prywatność i zachowanie poufnych informacji jest niezwykle ważne, więc zatrudnienie profesjonalnej firmy, która wykona audyt i zweryfikuje obecność podsłuchów, jest dobrym pomysłem.