Jak zachować bezpieczeństwo i czystość – szklane balustrady

Szklane balustrady nie tylko cieszą nasze oczy, gdyż prezentują się niezwykle estetycznie i elegancko, ale są również bezpieczne i łatwe w czyszczeniu. Tego typu balustrady coraz częściej są przez nas wybierane. Zabezpieczamy nimi schody w naszych domach, wykorzystujemy je również na zewnątrz, na balkonach i tarasach.

Szklane balustrady świetne do niewielkich pomieszczeń

Jednak szklane balustrady są także bardzo popularne w miejscach publicznych, szczególnie w nowoczesnych budynkach, biurowcach, centrach handlowych, muzeach. Dzięki temu, że szkło jest przezroczyste, szklane balustrady mają świetne zastosowanie w niewielkich pomieszczeniach, a to dlatego, że przepuszczając światło, zdecydowanie lepiej doświetlają dane pomieszczenie, a także sprawiają, że wydaje się ono większe. Kiedy już zdecydujemy się właśnie na szklane balustrady, w naszych głowach z pewnością pojawi się myśl – jaki to będzie koszt. Jak to zazwyczaj bywa, nie ma żadnej reguły i ustalonej stawki za metr bieżący balustrady. Wszystko zależy od wielu czynników, a na końcu też od samego sprzedawcy.

szklane balustradyNajczęściej minimalną kwotą, jaką będziemy musieli przeznaczyć na metr bieżący naszej wymarzonej szklanej balustrady, to powiedzmy 1 000 zł. Jednak za taką kwotę możemy spodziewać się najprostszą w wykonaniu balustradę mocowaną na słupkach, a ponadto do zastosowania jedynie na balkon lub taras. Nieco droższy typ balustrady szklanej, mocowanej w czterech punktach za pomocą okuć punktowych, to koszt o 1 000 zł większy niż w pierwszym przypadku. Również dotyczy balkonów i tarasów. Natomiast balustrady schodowe, to już wyższe ceny. Za metr bieżący szklanych balustrad schodowych trzeba będzie zapłacić od 2 000 zł wzwyż. Widać zatem, że szklane balustrady nie należą do najtańszych rozwiązań, jednak są zdecydowanie warte swojej ceny.

Prezentują się bardzo efektownie i nowocześnie, są bezpieczne, łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli marzy nam się modne, nowoczesne i idące z duchem czasu wnętrze, to szklane balustrady, jako zabezpieczenie schodów, balkonów i tarasów, wydają się być najlepszym rozwiązaniem.