Jak zadbać o swoje serce?

Choroby układu krwionośnego są jedną z najważniejszych przyczyn śmierci, dlatego należy troszczyć się o swoje serce oraz żyły. Niestety wiele osób lekceważy ten problem. Z tego powodu z roku na rok zwiększa się ilość zawałów oraz udarów.

Tymczasem często wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian do stylu życia, żeby znacznie poprawić stan układu krwionośnego. W aptekach można również znaleźć wiele pomocnych suplementów. Jednym z nich jest PREWENIT INTENSIV. Jego działanie polega między innymi na obniżaniu poziomu homocysteiny. Jest to bardzo niebezpieczna dla zdrowia substancja, która jest produkowana przez organizm. Powoduje ona uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz ich zwapnienie oraz zwężenie. Dlatego zbyt duży poziom homocysteiny jest równie niebezpieczny dla układu krwionośnego jak zbyt duża ilość cholesterolu. Jednocześnie Prewenit Intensiv zawiera również cenne dla zdrowia substancje, między innymi kwas foliowy oraz witaminę B. Dzięki temu ma pozytywny wpływ na stan całego organizmu i pomaga w poprawieniu ogólnej kondycji. Suplement diety jest polecany osobom z podwyższonym ryzykiem wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, oraz wszystkim, którzy chcą po prostu zatroszczyć się o właściwą profilaktykę chorób serca. Oczywiście samo przyjmowanie suplementu diety nie jest całkowicie skutecznym środkiem, który zagwarantuje brak zawału, czy udaru. Należy także pamiętać o innych istotnych elementach profilaktyki, między innymi o zmniejszeniu ilości wypijanego alkoholu, czy zmianie sposobu odżywiania się. Na układ krążenia bardzo dobry wpływ ma także ruch, więc w ramach profilaktyki należy pomyśleć także o uprawianiu sportu. Nie można jednak przesadzić i za bardzo obciążać serca, ponieważ także nadmierny wysiłek fizyczny może stać się przyczyną zawału.

Zbyt duża masa ciała, brak ruchu, niewłaściwa dieta, używki – te czynniki mają największy wpływ na zwiększenie ryzyka wystąpienia choroby niedokrwiennej serca. Nie trzeba dużo wysiłku, żeby je zmienić, a można przedłużyć sobie życie o wiele lat.