Jak zamontować lampę podłogową

 

Każda osoba, która posiada, w swoim domu schody boryka się z problemem, który dotyczy nocnego wychodzenia i schodzenia po nich. Źle przemyślane budownictwo, może powodować, że schody są strome i niebezpieczne, a fachowiec, który wykonywał instalację elektryczną, nie przemyślał tego i postanowił zamontować tylko jeden włącznik.

Łatwiejsze schodzenie po schodach dzięki lampie podłogowej

lampy podłogoweChcąc poprawić komfort wychodzenia i schodzenia po schodach, warto pomyśleć o tym, aby dokonać zakupu lamp . Lampy podłogowe są łatwe w montażu i nie wymagają nie wiadomo, jak bardzo fachowego sprzętu. Do montażu lamp podłogowych wystarczy posiadać wiertarkę, którą zrobimy otwory do mocowania lampy, specjalne kołki, które zakupimy, w każdym sklepie z materiałem budowlanym, próbówkę lub miernik elektryczny, a także izolację, wkrętak płaski lub typu krzyżak. Przed zamontowaniem lampy musimy podłączyć kabel zasilający do prądu, a następnie sprawdzić, w którym z nich płynie prąd. W dzisiejszych czasach spotkamy się, z trzema przewodami, niebieski, brązowy, a także żółto-zielony. Brązowy powinien być prądowy, a więc powinien być w nim prąd, przewód niebieski jest to neutralny, a więc nie znajduje się, w nim prąd, natomiast żółto zielony jest tzw. masą, a więc także nie ma w nim prądu. Po podłączeniu przewodów, montujemy lampę i jest gotowa do użytkowania.

Chcąc pozbyć się problemu z nocnym wychodzeniem po schodach, warto zainwestować w lampy podłogowe, które umieścisz na trepie. Jest to idealne rozwiązanie również, w salonie i innych pomieszczeniach, dzięki czemu nasz dom wydaje się bardziej nowoczesny, a także większy poprzez dodatkowe światło, które wraz z kolorystyką ścian doda optycznie dodatkowych metrów, w naszym domu, tworząc razem jedną całość.