Jaka kolorystyka sukien na jaką okazję?

Sukienki stanowią obowiązkowy element szafy każdej elegantki – podkreślają kobiecość, doskonale potrafią tuszować mankamenty ciał, ale również podkreślają jego atuty. Sukienka dobrze dobrana nie krępuje ruchów, idealnie się układa, nie gniecie oraz podkreśla urodę jej właścicielki. Jakie rodzaje sukienek wybierać na konkretne okazje i uroczystości? Sukienki wykorzystywane podczas egzaminów powinny być przede wszystkim eleganckie – niedopuszczalne są fasony o głębokim dekolcie czy kończące się daleko przed kolanem.

Warto znać powagę sytuacji jakim jest egzamin i odpowiednio dopasować strój. Niewskazane są również kolory krzykliwe: błękit, czerwień, zieleń. Znacznie korzystniej będzie się wyglądać w sukniach w kolorze czarnym, popielatym, szarym czy brązowym.

suknia-slubnaSuknie wykorzystywane podczas wesela, na ślubach to przede wszystkim kwintesencja elegancji – panuje wielka różnorodność tego typu kreacji, warto jednak trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim suknia powinna idealnie współgrać z dodatkami: torebką, butami, szalem czy kurteczką – to bardzo istotne. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest wybór odpowiedniego materiału. Warto wydać nieco więcej pieniędzy, aby mieć pewność, ze sukienka będzie wyglądała równie pięknie po kilku praniach. Z czego powinna być wykonana dobrej jakości sukienka? Na pewno warto pomyśleć o delikatnych jedwabiach, szyfonach, oddychającej bawełnie, ale także eleganckich koronkach, które są od niedawna bardzo modne. Suknie ekskluzywne wieczorowe to kreacje, które powinny być nie tylko piękne, ale i eleganckie. ich kolorystyka jest jednak dowolna – od dawna odchodzi się od przekonania, że biel nie jest wskazana na przyjęciach biznesowych.

Suknie tego typu mogą prezentować całą gamę barw – od bieli, aż po nieśmiertelną, elegancką czerń. Suknie wieczorowe doskonale sprawdzą się również na uroczystościach takich jak wesele czy rozdania nagród. Istotne jest jednak, aby – tak samo jak w przypadku każdej innej kreacji – zapewniały one komfort oraz wygodę podczas poruszania się.