Jaka lampa do pokoju dziecięcego, a jaka też nie

Pokój dziecięcy wzbudza wiele emocji jak i obaw. Oświetlenie uznawane jest za najważniejszą część jego wyposażenia. Jest ono kwestią bardzo istotną, choć niedostrzeganą przez wszystkich, w takim stopniu jak powinno mieć to miejsce. Lampa do pokoju dziecięcego powinna być dostosowana przede wszystkim do wielkości pokoju.

lampa dziecięcaJej głównym zadaniem jest efektywne oświetlenie jak największej powierzchni danego pomieszczenia. Dzięki temu zagwarantujemy naszemu dziecku swobodną zabawę bez względu na panującą porę dnia jak i pogodę za oknem. Niestety większość rodziców popełnia stanowczy błąd podczas zakupu lampy. Sugeruje się jedynie jej wyglądem zewnętrznym, który nie zawsze przekłada się na funkcjonalność, a ponadto jakość.
Lampy dziecięce oferowane są w wielu wariantach kolorystycznych jak i pod względem kształtów czy wzornictwa. Przykuwają oko i zwracają na siebie uwagę, zachęcając tym samym rodziców do zakupu. Posiadanie kolorowej lampy, z motywem ulubionej bajki nie czyni z pokoju odpowiedniego miejsca, jeśli ta piękna i stylowa lampa nie daje nam odpowiedniej dawki światła. Przede wszystkim, wybierając lampę, poproś sprzedawcę o zaświecenie jej w miejscu, w którym nie ma wiele lamp. Dzięki temu sprawdzisz choć częściowo, jaka jest intensywność oświetlenia.
Pamiętaj również, że długie i kolorowe klosze, które są całkowicie pokryte barwnikami, spowodują, że światło w pewien sposób zostaje stłumione. Warto zatem wybierać lampy albo z szerokim kloszem, albo białe z częściowym motywem w kolorowych barwach. Nie jest sztuką kupić lampę, a potem z kolei dokładać kolejne, aby pokój był odpowiednio oświetlony. Pamiętaj, że to Ty jako rodzic powinieneś wykazać się rozsądkiem jak i odpowiednią wiedza podczas dokonywania zakupu.

Dziecko, bez względu na wiek, zawsze będzie sugerowało się jedynie wyglądem zewnętrznym lampy. Ty posiadasz znacznie większy zakres wiedzy na temat oświetlenia i warto z niego skorzystać. Warto podczas zakupu lampy dobrać również kolorystycznie lampę dodatkową czy to na biurko czy też w postaci kinkietu.