Jaki fotel fryzjerski dla malucha wybrać?

Mimo iż wiele salonów fryzjerskich oferuje cięcie dla małych dzieci, to zdecydowana większość z nich nie dysponuje odpowiednim fotelem, czy też podejściem do małego klienta. Jest to o tyle ważne, że maluch może już po jednej wizycie mocno się zrazić, co niestety wpłynie na panikę i płacz podczas kolejnych wizyt. Jak najbardziej warto zainwestować również w wyposażenie służące wyłącznie najmłodszym.

Czy warto inwestować w dziecięcy fotel fryzjerski?

fotel fryzjerski dla dzieckaWbrew pozorom do fryzjerów chodzi sporo mam czy ojców z małymi dziećmi, jednak w zdecydowanej większości wybierają oni salony, które zostały dobrze przygotowane na wizytę maluchów. Mowa tutaj o specjalnych stanowiskach z fotelami w kształcie choćby samochodów z tabletami czy mini ekranami do oglądania bajek. Taki fotel fryzjerski dla dziecka sprawi, że cięcie okaże się czymś łatwym i przyjemnym – bez strachu i krzyków. Niejednokrotnie dzieci nie chcą same siedzieć na fotelu dla dorosłych i wtedy siedzą na kolanach rodzica, co wcale nie jest wygodne. Maluch za bardzo nie wie, co się dzieje gdy włącza się maszynka do włosów czy pani mówi, żeby się nie ruszał, bo może odciąć mu ucho! Przecież takie słowa wywołują jeszcze większy strach, dlatego poza samym kupnem fotela, warto także odpowiednio przeszkolić swój personel w obcowaniu z najmłodszymi klientami. Drobne nagrody tutaj także nie zaszkodzą. Tacy klienci przecież będą chętnie do nas wracać również w wieku starszym.

Wystarczy nawet jedno stanowisko przeznaczone w całości dla najmłodszych, aby nasz salon zyskał grono nowych i zadowolonych klientów. Poprzez cięcie dzieci z pewnością zyskamy też uznanie wśród rodziców i dlatego także oni chętnie będą odwiedzać nasz salon fryzjerski w celu ścięcia, zmiany koloru czy odżywienia włosów.