Jakimi kosmetykami konturować twarz?

 

Nasz makijaż może być pozbawiony cieni do powiek czy kreski zrobionej eyelinerem, ale z całą stanowczością nie powinnyśmy rezygnować z konturowania, które ma ogromny wpływ na odbiór naszej twarzy. Konturowaniem bowiem nadajemy naszej buzi wyrazu i sprawiamy, że nie wygląda ona tak płasko. Odpowiednie konturowanie jest kwestią nie tylko ćwiczeń, ale również odpowiednich kosmetyków.

Czym konturować twarz?

tanie kosmetyki do konturowania twarzyNawet ten najlżejszy makijaż powinien zawierać w sobie konturowanie. Możemy nie malować ust, nie rysować kreski na oczach, zrezygnować z cieni i podkreślić je jedynie tuszem do rzęs. Możemy także zrezygnować z malowania brwi, jednak konturowanie powinno zawierać się w nawet tym najdelikatniejszy makijażu zwłaszcza, kiedy używamy podkładu i pudru. Podkład ma za zadanie wyrównać koloryt naszej cery, ale jak doskonale wiemy sprawia on jednocześnie, że nasza twarz robi się płaska i przypomina maskę. O ile w świetle dziennym tak tego nie widać, to wieczorem bądź na zdjęciach już tak. Tanie kosmetyki do konturowania twarzy jakie znajdziemy w sklepach internetowych z całą stanowczością nam wystarczą. Jeżeli tylko stosujemy poprawną technikę nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy na bronzery czy rozświetlacze, bowiem plamy, które najczęściej tworzą się na naszej skórze nie wynikają z niskiej ceny produktu, a właśnie nieodpowiedniej aplikacji. W internecie dostępne są zestawy do konturowania i to właśnie w nie warto celować ponieważ są idealnie do siebie dobrane kolorystycznie. Zawierają one w sobie zawsze bronzer i rozświetlacz, a często również i róż.

W drogeriach internetowych znajdziemy znacznie większy wybór takich produktów co pozwoli nam idealnie dobrać odcień kosmetyku do naszej urody. Poza tym kosmetyki te występują w dwóch wariantach – sypkich oraz mokrych. Mokre zapewniają większe krycie, aczkolwiek wymagają również większych umiejętności w makijażu natomiast z sypkimi poradzi sobie każda początkująca osoba. Poza tym sypkie produkty możemy również użyć na powiekę, jako cienie.