Kocięta brytyjskie na sprzedaż

Zdecydowana większość osób przygarnia koty z ulicy, bierze od znajomych czy też odbiera ze schroniska. Jednak nie brakuje też fanów tych wyjątkowych zwierząt, który kupują je od licencjonowanych hodowców za niemałe pieniądze.

Ile kosztuję kot brytyjski?

kocięta brytyjskieKoty, które żyją na ulicy, przeważnie są mieszane lub należą do najpopularniejszych dachowców. Takie koty żyją bez jakiejkolwiek opieki i często mogą być nosicielami różnych chorób. Zupełnie inaczej jest w przypadku kotów hodowanych, które mają określoną rasę i są pod stałą opieką weterynarza. Są to koty rasowe, które mają rodowód, zatem nie dostaniemy ich za darmo. Jednymi z droższych są koty brytyjskie, które cieszą się dużym zainteresowaniem już od wielu lat. Głównie za sprawą pięknego umaszczenia czy łagodnego usposobienia. Nie każdego stać na takiego kociaka, ponieważ kosztuje on od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest to kot o krępej budowie z krótkimi łapkami i dość dużą głową. Brytyjczyki mają nieco cofnięte pyszczki, co nadaje im wyjątkowego charakteru, ale też niesie ze sobą ryzyko częstych infekcji nosa. Ta rasa ma krótką, ale za to gęstą sierść, którą trzeba regularnie pielęgnować, poprzez szczotkowanie. Jeżeli chodzi o żywienie kotów brytyjskich, to wygląda ono identycznie jak wszystkich innych ras. Wyjątkiem mogą być osobniki, które posiadają alergie, gdyż wtedy trzeba im podawać karmę specjalnego przeznaczenia. Koty tej rasy mogą ważyć średnio pięć – sześć kilogramów i dożywać piętnastu lat.

Choć koty brytyjskie są jednymi z najdroższych, to pomimo wszystko nie brakuje osób pragnących posiadać takiego osobnika. Nic dziwnego, gdyż są one wyjątkowo urokliwe i przyjazne, zatem nie sposób ich nie lubić. W Polsce można je kupić u kilku licencjonowanych hodowców.

Informacje pochodzą z https://marvil.com.pl