Komfortowy biustonosz do karmienia

 

Narodziny dziecka, bez wątpienia są przełomowym momentem w życiu rodziców, a szczególnie mamy. Od tej chwili wszystko będzie podporządkowane pod małego człowieka, który w pierwszych miesiącach będzie głównie jadł i spał.

W jakim biustonoszu karmić maluszka?

Biustonosz do karmieniaWiększość mam decyduje się na karmienia swojego dziecka własnym mlekiem, gdyż pod względem wartości odżywczych i wszelkich witamin, jest one idealnie dopasowane do potrzeb rozwijającego się organizmu. Jednak karmienie piersią nie jest łatwą sprawą i wymaga pewnego przygotowania się. Na pewno przyda się biustonosz do karmienia, ponieważ mama musi mieć możliwość łatwego odsłonięcia i podania dziecku piersi. W klasycznym staniku zapięcie jest z tyłu i miseczki się nie odpinają, ponieważ stanowią jedność. Modele biustonoszy do karmienia mają albo niezależnie odpinane miseczki, albo są one zakładane na przemian i stanowią sportowy stanik. Na pewno warto mieć przynajmniej trzy modele biustonoszy, gdyż przyda się biały, czarny i cielisty. Nie posiadają one fiszbin ani żadnych usztywnień, ponieważ mogłyby one utrudniać karmienia dziecka. Najlepsze są modele staników wykonanych z miękkiej bawełny połączonej z elastyczną tkaniną. W trakcie karmienia, piersi mogą się powiększać, więc warto wybierać modele z możliwością regulacji lub po prostu elastyczne staniki, które bez problemu się dopasowują do ciała. Taki stanik przyda się do codziennego noszenia, ale przede wszystkim kiedy mama musi gdzieś wyjść z maluszkiem i nakarmić poza domem.

Ceny biustonoszy do karmienia piersią są identyczne jak klasycznych modeli. Różnią się jedynie fasonem. Największy wybór staników do mam karmiących, znajdziemy w sklepach internetowych. Kupując je tam, koniecznie trzeba sprawdzać wymiary w biuście i pod nim.