Księgowość online a tradycyjna

Kiedy zaczynałam pracować jako księgowa w firmie nie sądziłam, że zostanę kiedyś zastąpiona przez program. Tak, taki program na komputerze. Moja pomoc nie była już przydatna, bo pojawił się program finansowo księgowy, który wykonywał za mnie pracę.

Księgowość dzisiaj jest i tradycyjna i online, które jest lepsza?

księgowość internetowaTłumaczenia, że program nie przeczyta przepisów, nie pójdzie na szkolenia, nie wprowadzi sobie sam zmian i nie będzie pilnował terminów nic nie dały. Według szefa miała to być oszczędność czasu i pieniędzy, głównie na mojej pensji. I tak oto program księgowy sprawił, że straciłam pracę. Na początku nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Przeglądałam oferty pracy, ale szukali tylko osób do drobnych prac biurowych, a ja byłam zastępcą głównej księgowej, więc dla mnie to by była degradacja i cofnięcie się w rozwoju. Szukałam więc dalej. Koleżanka powiedziała mi, że teraz wiele usług przenosi się do internetu albo do programów komputerowych. U niej w zakładzie zostali zwolnieni magazynierzy, bo szef kupił program magazynowy i już ich nie potrzebował. Zrobiło mi się ich szkoda, bo wiedziałam co to znaczy być zastąpionym przez maszynę. Później natknęłam się na artykuł, że wiele osób szuka porad prawnych i księgowość internetowa. Uznałam, że to coś dla mnie. Mogę e-mailowo udzielać informacji za drobna opłatą. To coś na czym się znam, a z czym wiele osób ma problem. Księgowość online to świetne rozwiązanie.

Dostaję skany dokumentów, które służą mi jako podstawa do wypełniania deklaracji podatkowych i odsyłam skan gotowego pisma, które trzeba tylko przepisać u siebie. I ja jestem zadowolona i klienci też, bo bez ruszania się z domu, mają wszystko załatwione.