Kupiłem najmocniejszą petardę

Co roku w mojej miejscowości jest organizowany festyn z wesołym miasteczkiem, alkoholem i wieloma innymi atrakcjami. Jako miłośnik dobrej zabawy i głośnych dźwięków byłem tam stałym bywalcem. Na miejscu co roku ustawiało się wiele straganów z różnymi maskotkami, gadżetami oraz pistoletami czy petardami. Nie inaczej było i podczas obecnego wydarzenia.

Znalazłem najmocniejszą petardę

najmocniejsze petardyLubiłem przechadzać między tymi straganami i dokładnie oglądać wszystko co mają w ofercie. Dzięki temu znalazłem i kupiłem wiele ciekawych gadżetów, którymi imponuje w towarzystwie lub zdobią i tworzą oryginalny wystrój mojego pokoju. Przy jednym z takich stoisk moje zainteresowanie przykuło czarne pudełko z trupią czaszką na której widniały słowa najmocniejsze petardy na świecie, chronić poza zasięgiem dzieci. Zapytałem sprzedawcę, czy to tylko tani chwyt marketingowy czy to faktycznie jakieś super mocne i głośne petardy. Starszy pan odpowiedział mi, że to całkowita nowość na rynku polskim sprowadzona prosto z Rosji. Bardzo mnie jego opowieść zainteresowała. Petardy były dosyć drogie jak na chwilę zabawy, ale skoro faktycznie miały być to najmocniejsze petardy dostępne w sprzedaży na tym festynie to postanowiłem zaryzykować. Kupiłem kilka sztuk i postanowiłem od razu jedną z nich przetestować. Odszedłem w nieco bardziej odludne i cichsze miejsce aby samemu ocenić czy faktycznie są takie mocne.

Odpaliłem lont jednej z nich i wyrzuciłem jak najdalej przed siebie. Po kilku sekundach zobaczyłem błysk i ogromny huk. Tego się nie spodziewałem, z tak małej petardy wydobył się taki dźwięk jakby ktoś zrzucił przynajmniej kilku kilogramową bombę. Stary Pan sprzedawca nie kłamał, to naprawdę był niebezpieczny towar i może on wykonać duże szkoda w nieodpowiednich rękach.