Kurierzy dostarczają coraz więcej zakupów online

Jedną z branż, w której pracy i zleceń stale przybywa, jest branża kurierska. Wszystko zaczęło się wówczas, gdy w naszym kraju wybuchła pandemia koronawirusa. Zamknęliśmy się w domach i zaczęliśmy kupować wszystko przez internet. Wszystkie nasze zakupy online ktoś musiał przecież nam dostarczyć. Dzisiaj ponad dziewięćdziesiąt procent wszystkich paczek to zakupy ze sklepów internetowych.

Ile zarabiają naprawdę dobrzy kurierzy?

dobry kurier z bydgoszczyCzy za większą ilością przesyłek kurierskich w górę poszły również zarobki kurierów? Okazuje się, że wcale nie, bo firmy kurierskie zmieniły sposób płacenia kurierom. Kiedyś każdy kurier zarabiał pieniądze od każdej dostarczonej i odebranej do wysłania paczki. Dzisiaj kurierzy otrzymują wynagrodzenie od każdego odwiedzonego punktu. I nie ważne czy dostarczą tam jedną paczkę czy trzydzieści. Dlatego najlepsi kurierzy omijają szerokim łukiem wszelkie galerie, centra biznesowe i magazyny. Jeśli natomiast chodzi o zarobki kurierów to o ich wysokości złego słowa też nie można powiedzieć. Naprawdę dobry kurier z Bydgoszczy potrafi bez większego trudu osiągnąć pięciocyfrowe wynagrodzenie. Przy czym każdy kurier pracuje na własnej działalności gospodarczej, więc za swoje usługi wystawia korporacji kurierskiej fakturę. Kwota na fakturze to tak naprawdę zarobek brutto, bo od tego jeszcze trzeba odprowadzić podatki i składki ubezpieczeniowe. Ale to i tak naprawdę dobre pieniądze w porównaniu z zarobkami w innych branżach.

Prawda jest taka, że odkąd tylko pojawił się koronawirus to sprzedaż w dużej mierze przeniosła się do internetu. Kiedyś kurierzy dostarczali paczki przesyłane na przykład pomiędzy oddziałami danej firmy. Dzisiaj paczki dostarczane i odbierane przez kurierów to praktycznie tylko i wyłącznie towary sprzedawane przez internet klientom detalicznym.