Ładne kartki na święta

Jeszcze kilkanaście lat wstecz nie wyobrażaliśmy sobie świąt bez wysłania do naszych bliskich kart świątecznych. Oczywiście chodziło o rodziny i znajomych, którzy mieszkali daleko i z którymi nie widzieliśmy się dłuższy okres czasu. Takie karty świąteczne dostępne były w kioskach, w sklepach papierniczych oraz księgarniach.

Drukowane kartki na święta

drukowanie kartek świątecznychOczywiście drukowanie kartek świątecznych powoli zanika. W dobie internetu oraz telefonów komórkowych niestety ale kartki świąteczne powoli zanikają. Teraz każdy woli zadzwonić do osoby bliskiej lub wysłać jej życzenia SMSem lub mailem. Jednakże w dalszym ciągu działają drukarnie, które zajmują się drukiem właśnie kartek świątecznych. Dla osób, które kartka lub papier mają większą wartość niż SMS w dalszym ciągu tworzone są przepiękne karty kolorowe i świąteczne. Zazwyczaj to osoby starsze wolą tą formę składania życzeń. Możemy oczywiście zakupić je w księgarniach lub w sklepach z artykułami papierniczymi. Cena za kartę z kopertą to koszt około 3 zł. Jeśli do tego doliczymy koszt wysyłki to jedna karta kosztuje nas około 5 zł. Zatem cena jest dosyć wysoka i nie każdy sobie może na taką formę składania życzeń pozwolić. Na pewno w sprzedaży spotkamy kartki z Mikołajami, bałwanami, choinką lub z Rodziną Bożą. Wszystkie takie kartki oczywiście kupimy także sprzedaży internetowej.

Mimo tego, że wysyłanie kart świątecznych powoli ustaje to i tak w dalszym ciągu możemy takie kupić. Stanowią one coś lepszego niż zwykłe życzenia drogą elektroniczną. Takie życzenia na pewno zachowamy na dłużej i zostaną na dłużej w naszej pamięci. Oczywiście trzeba taką kartą wysłać stosunkowo wcześniej, żeby zdążyła dojść do świąt. Zatem jeśli nasza rodzina mieszka daleko to już z początkiem grudnia możemy wysłać im karty świąteczne życzeniami.