Literatura religijna staje się popularna

Książki o tematyce religijnej są ostatnio rozchwytywane. Dużo katolików jest zainteresowanych dziełami Jana Pawła Drugiego i innych papieży. Chętnie kupują też książki innych autorów.książka

Na półkach nie brakuje książek o takich tematach jak sens wiary, oświecenie czy nawrócenie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się biografie i przemyślenia ludzi mających na co dzień do czynienia z osobami ciężko pogrążonymi, znajdujących ratunek właśnie we wierze w Boga. Autorami tego typu książek są między innymi Marcin Jakimowicz i Augustyn Pelanowski. Marcin Jakimowicz jest także redaktorem tygodnika katolickiego Gość Niedzielny.

Czy księgarnie katolickie cieszą się popularnością? Odpowiedź brzmi: trzymają się całkiem nieźle. Księgarnia Katolicka Kraków to miejsce w którym znajdziemy nie tylko książki o tematyce religijnej  i pisma katolickie, ale też filmy fabularne i dokumentalne, muzyka religijna, gry i zabawy dla dzieci, a wszystko to, żeby szerzyć i utrwalać wiarę wśród ludzi zainteresowanych kulturą. Kraków można nazwać stolicą polskiej wiary, i z tego powodu księgarnie katolickie cieszą się tam zarówno dużą ilością stałych klientów, jak i dużymi dochodami spowodowanymi napływem turystów, którzy zaglądają tam w celu kupowania pamiątek.

Niestety, w środowisku czytelniczym księgarnia katolicka nie kojarzy się z niczym dobrym. Obecnie największą popularnością wśród normalnych czytelników cieszą się powieści fantasy i kryminalne, a także książki o tematyce miłosnej. Oczywiście żadnej z tego typu książek nie znajdziemy w takim miejscu jak księgarnia katolicka, dlatego zaglądają tam raczej tylko ludzie szukający książek o tematyce religijnej. Księgarnie katolickie rozwijają się też pod względem nowoczesności. Prawie każda z nich posiada swoją stronę internetową, a nierzadko też sklep internetowy.

Jest to niezmiernie ważne, gdyż dzięki księgarniom internetowym możemy kupować książki nawet, jeśli księgarnia katolicka znajduje się w innym mieście. Zamawianie książek przez internet to też dobre rozwiązanie dla osób starszych, które z różnych powodów nie mogą wyjść z domu.