Mądra Główka – seria zabawek dla najmłodszych

Prawdopodobnie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są zabawki, którymi bawi się nasze dziecko w najwcześniejszych latach swojego życia. Jedną z serii zabawek dla najmłodszych, które doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci od wieku niemowlęcego do wieku kilku lat, jest seria Sówka Mądra Główka, która pozwala na odpowiedni rozwój dziecka.

Kilka słów o zabawkach Mądra Główka

mądra główka zabawkiWszystkie wchodzące w skład serii Sówka Mądra Główka zabawki cechują się doskonałą jakością wykonania, która pozwala na bezpieczne użytkowanie zabawek przez całe pokolenia dzieci. Zabawki wykonywane są z drewna, a ich kolorowe wykończenie powstaje przy wykorzystaniu farb pozbawionych wszelkich szkodliwych dla zdrowia dziecka składników. W skład serii wchodzi dwanaście produktów, które zróżnicowane są poziomami trudności w taki sposób, by zainteresować sobą dziecko na konkretnym etapie rozwoju. Wśród produktów w serii Mądra Główka znajdziemy tabliczki kontrastowe dedykowane najmłodszym dzieciom – około trzeciego miesiąca życia – przy ich pomocy pomożemy popracować nad percepcją dziecka, postrzeganiem kontrastowych barw i określaniem granicy danego przedmiotu. Kolejnym etapem są tabliczki kolorowe, które przeznaczone są dla dziecka rocznego i pozwalają na dalszy rozwój percepcji związanej z różnicami kolorystycznymi, a także tymi związanymi z różnymi kształtami prezentowanych figur.

Na dalszym etapie rozwoju pojawiają się różnego rodzaju puzzle, układanki, tabliczki z cyframi i literami, które pozwalają nabywać przez dziecko stale nowych umiejętności motorycznych, ale też językowych i liczbowych. Generalnie ostatnie poziomy zabawek przeznaczone są dla dzieci trzyletnich, w związku z czym wraz z Mądrą Główką możemy spędzić trzy lata na dobrej zabawie.