Mądry Polak bez szkody, czyli bezpieczny sprzęt

Przysłowie polskie mówi „Mądry Polak po szkodzie”, co niestety jest prawdą nie do podważenia. Stąd też wynika fakt, że sprzęt zabezpieczamy dopiero wtedy, kiedy uszkodzimy poprzedni, który mogliśmy odpowiednio ubezpieczyć. Chciwość czy też pazerność nie zawsze popłaca, o czym niestety przekonujemy się już po tej przysłowiowej szkodzie.

Zadbajmy o sprzęt fotograficzny

Szczególnie bolesne jest to dla fotografów, którzy nie zawsze pamiętają o tym, że wysokiej jakości torby fotograficzne nie są wyłącznie chwytem marketingowym czy też sposobem na dorobienie przez dystrybutora sprzętu fotograficznego. W wielu przypadkach, podejrzewany o współpracę z producentem i robiący to za procent od sprzedaży sprzedawca, najzwyczajniej w świecie chce dobrze doradzić. Niestety, często klienci wracają do niego, a on spogląda na nich bezgłośnie pytając „A nie mówiłem?”. Torby foto chronią sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi, wszelkimi zarysowaniami i zadrapaniami, które mogłyby obniżyć jego wartość czy też doprowadzić do awarii. Co więcej, wiele modeli jest wodoodpornych, co zapobiega również dostaniu się wilgoci do wnętrza, co z kolei czyni torby fotograficzne dosyć uniwersalnymi gadżetami, w których przechować można nie tylko aparat czy obiektywy ale i inny sprzęt, z którego nie korzysta się na samej sesji, lecz wykorzystywało tuż przed nią lub będzie wykorzystywać po niej. Podobnie jest z telewizorami, przy których wytrzymałe uchwyty do TV pełnią podobną rolę. Oszczędzanie na takich rzeczach może być bardzo ryzykownym posunięciem.

Niezaprzeczalnie muzyki słucha każdy z nas – posiadanie telefonu komórkowego jest synonimiczne do jednoczesnego posiadania radia czy odtwarzacza muzycznego, tym bardziej jeżeli użytkownik korzysta z serwisu streamingu takiego jak chociażby Spotify. Słuchawki bluetooth można wykorzystywać przed sesją fotograficzną oraz po jej zakończeniu dla relaksu, zaś w jej trakcie odłożyć do torby, w której na pewno nic im się nie stanie.