Makiety

Jak wiadomo makiety są wykorzystywane dla uzmysłowienia społeczności jak wyglądać będzie budowany dopiero co budynek czy osiedle, które jest budowane w aktualnym czasie. Robiony jest po to aby uzmysłowić społeczeństwu jak wyglądać będzie dane osiedle.

Makiety mogą być bardzo interesujące

makietaDlaczego akurat modele architektoniczne? Ponieważ nie każdy potrafi czytać wizualizacje. Jednak jeżeli człowiek widzi modele domow to łatwiej jest sobie uzmysłowić jak będzie to w rzeczywistości wyglądało. A z czego robi się makiety architektoniczne? Z różnych materiałów. Najłatwiejszym w obróbce o do zdobycia jest papier. Łatwo można go przyciąć w dowolny kształt. Kolejnym z materiałów jest pianka modelarska. Dostępna jest w sklepach modelarskich, jednak nie jest już tak elastyczna jednak jest łatwa do cięcia. Niestety jej główna wadą jest to, że jest stosunkowo droga szczególnie w porównaniu z papierem czy tekturą. No i kolejny już trzeci materiał to tektura. Jest tańsza od pianki i da się ją wygiąć w dowolny kształt. Dzięki niej możemy stworzyć wszystko. Czasami jest wykorzystywana też do tego celu balsa czyli najlżejsze drewno jakie możemy spotkać, niestety jest ona bardzo droga i trudno dostępna. Najlepszy efekt osiągniemy używają styropianu jako podłoża oraz do wymodelowania drzewek. Czasami używany jest papier ścierny, który imituje trawę, a wata może służyć za krzaczki. Jednak w obecnych czasach jest to wszystko ułatwiane z tego powodu, że technologia która poszła naprzód daje nam wiele możliwości.

Jedną z nich jest drukarka 3D, która umożliwia drukowanie obrazu 3D, co ułatwia prace architektom i modelarzom wyręczając ich z budowy i wycinania wszystkich elementów. Ich praca sprowadza się do wprowadzenia danych do komputera, który oblicza już wszystkie dane i wystarczy tylko wydrukować. Modele architektoniczne spotkamy teraz w wielu miejscach