Maszyny rolnicze wymagają mocniejszych akumulatorów

Aby pojazd silnikowy mógł się poruszać w ruchu drogowym musi posiadać oświetlenie. To dlatego w każdym z nich potrzebny jest akumulator, W przypadku maszyn rolniczych energia elektryczna potrzebna jest jeszcze do wielu innych rzeczy, takich jak obsługa sprzętu dodatkowego. Dlatego akumulatory w traktorach lub kombajnach muszą być tak mocne.

Zwiększona moc akumulatora w maszynie rolniczej

akumulatory do maszyn rolniczychOd maszyn rolniczych wymaga się więcej, niż od przeciętnych samochodów osobowych. Jest to całkiem oczywiste. Muszą one być o wiele bardziej wytrzymałe i niezawodne. Akumulatory do maszyn rolniczych muszą wykazywać się dużą mocą oraz wytrzymałością. Przeciętny rolnik powinien ładować akumulator raz do roku, w sezonie, w którym nie korzysta ze sprzętu. Dodatkowo powinny być odporne na zimno. Sprzęt rolniczy często wykorzystywany jest sezonowo (tak jak kombajn), dlatego akumulator powinien być przystosowany do długiego czasu bez wykonanej pracy. Współczesne akumulatory żelowe wymagają tego, aby co jakiś czas z nich korzystać. Dlatego do maszyn rolniczych chętniej korzysta się ze starszych modeli, które są odporne na wilgoć, mróz oraz brak pracy przez dłuższy czas. Ich cena jest nieco wyższa, jednak należy pamiętać, że praca rolnika zwraca się o wiele lepiej i szybciej, niż przeciętna jazda samochodem. Pojemność akumulatorów również powinna być zwiększona, ponieważ nie obsługują one tylko maszyn, jednak sprzęt dodatkowy.

Sprzęt, który wykorzystywany jest do uprawy roślin i owoców posiada coraz lepszą jakość. Akumulatory, które wykorzystywane są w traktorach mają zwykle o sześć razy więcej mocy, niż te, które posiadamy w samochodach. Czas ich użyteczności również jest dłuższy, ze względu na to, że rolnicy nie mają czasu zbyt często ich wymieniać.