Meble sklepowe lekko odnawiamy, a stylowe… poddajemy renowacji

Kiedy nam się trafi stara komoda po babci, która przeleżała na strychu kilka lat, trzeba ją w jakiś sposób przywrócić do stanu z lat świetności. Czy podejmować się odnowienia we własnym zakresie czy zlecić to lepiej fachowcowi ? O ile idea renowacji mebli, z którymi mamy jakiś stosunek emocjonalny lub są to pamiątki po naszych bliskich, jest jak najbardziej słuszna, o tyle samo wykonanie nie jest takie proste.

meble-metaloweNie są to przecież proste meble sklepowe. Owszem można skorzystać z lektury specjalistycznych poradników, ale efekt będziemy mogli ocenić sami dopiero po zakończonej pracy. Z pism fachowych pozyskamy wiedzę na temat sposobów, technik, czy narzędzi z których należy skorzystać, ale niekoniecznie dowiemy się ile będzie to wymagało od nas cierpliwości, precyzji, konsekwencji oraz zapału. Podstawową sprawą na początek jest to czym pokryty jest taki mebel – politurą czy lakierem. Można w tym celu zrobić prosty test za pomocą waty i spirytusu. Ważną  rzeczą jest również umiejętne wyczyszczenie powierzchni lakieru, zwłaszcza starego. Trzeba to zrobić umiejętnie i skutecznie, nie wystarczy zwykła ścierka i byle jaki płyn jak do mycia mebli sklepowych – można to wykonać za pomocą specjalnych środków czyszczących.

Silniejsze zabrudzenia wyczyścimy większą szczotką z miękkim włosiem, pamiętając jednak o tym, aby nie trzeć zbyt silni. Odpowiednia konserwacja wyremontowanych mebli zapewni wspaniały efekt i będzie cieszyć oko latami.

Leave a Reply