Meble w stylu prowansalskim – aranżacja wnętrza

aranżacja wnętrzPrzejeżdżając ostatnio przez Bydgoszcz odwiedziłam koleżankę ze studiów z którą swego czasu ślęczałam godzinami nad projektami z zakresu ekonomiki przedsiębiorstw. Beata zaprosiła mnie do swojego domu na Fordonie i muszę przyznać, że zakochałam się w jej klimatycznym domu.

Aranżacja wnętrz w stylu rustykalnym chwyciła mnie za serce. Beata jest wielbicielką rękodzieła i choć jak sama mówi ma dwie lewe ręce do prac artystycznych, to ma niezwykle celne oko jeśli chodzi o wypatrywanie cudeniek na wszelkiego rodzaju targach i straganach.
Moim ulubionym pomieszczeniem w jej domu jest kuchnia z wielkim stołem i dwoma rzędami krzeseł, których siedziska obito niebieskim materiałem w białe kropki. Nad stołem wisi lampa z białym kloszem z papierowej wikliny. Meble kuchenne zrobione zostały na zamówienie. Orzechowe fronty szafek ozdobiono białymi porcelanowymi rączkami, które nawiązują do jasnego blatu. Na parapecie stoi kilka kremowych doniczek z lawendą, a z okna rozciąga się widok na ogród. Surowe białe ściany ocieplono obrazkami z motywem lawendy i suszącymi się pod kuchennym okapem pęczkami ziół. Wybrane przez właścicielkę urządzenia kuchenne nie rażą nowoczesnością, lecz ładnie wtapiają się w otoczenie. Między innymi designerski ekspres kuchenny w stylu lat pięćdziesiątych.
Powiem wam, że w takiej kuchni pachnącej dobrym jedzeniem można spędzać całe dnie. To przy tym stole dzieciaki odrabiają lekcje kiedy Beata gotuje obiad, to tam grają całą rodziną w scrabble i świętują rodzinne imprezy.

Reszta domu została urządzona w podobnym stylu – dużo bieli przełamanej tu i ówdzie plamami koloru. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia wydają się jasne i przestronne, a mimo to przytulne. Ja jednak i tak wolę kuchnię, która przypomina mi czasy dzieciństwa.