Miękkie kocyki otulacze

Skompletowanie wyprawki dla niemowlaka wcale takie oczywiste nie jest, ponieważ lista produktów jest długa, lecz nie wszystkie produkty są niezbędne. Zawsze najlepiej skupić się na najważniejszych i praktycznych rzeczach, które na pewno się przydadzą.

Jak stosować kocyk otulacz?

kocyki otulacze dla niemowlątNoworodki i niemowlęta nie mają jeszcze uregulowanej ciepłoty ciała, dlatego też zaleca się, aby zawsze ubierać je o jedną warstwę więcej niż siebie. Może to być dodatkowa bluzeczka czy kocyk, którym okryjemy malucha. Kocyki otulacze dla niemowląt są bardzo praktyczne, ponieważ można je wykorzystywać na wiele sposobów i mogą mieć kilka grubości. Im cieńszy, tym bardziej się sprawdzi w sezonie letnim, a grubsze modele są przeznaczone na sezon zimowy. Kocyki mogą jedno lub dwustronne, w zależności od wybranego modelu. Przeważnie mają jeden, uniwersalny rozmiar, który wynosi sześćdziesiąt na około sto centymetrów, a zatem mogą być stosowane w łóżeczku lub w wózku. Mają kształt prostokąta lub czasem kwadrata, w które można dziecko zawinąć i otulać. Mogą służyć jako rożek lub klasyczny otulacz więc kupując jeden produkt, w rzeczywistości mamy ich kilkach. Kocyki dostępne w sklepach dla niemowląt, mają przeróżne kolory i fasony, które bez problemu dopasujemy do chłopca lub dziewczynki. Najpopularniejsze modele są wykonane z bawełny, polaru minky lub z bambusa. Kiedy dziecko już z niego wyrośnie, to można kocyk stosować jako miękką matę do zabawy lub siedzenia na podłodze. Przeważnie mają one wysoką jakość i długo wyglądają jak nowe.

Przy wyborze kocyka dla malucha, najlepiej się kierować jego jakością, a nie ceną czy producentem. Choć maluch nie będzie zbyt długo z niego korzystał, bo szybko rośnie, to na pewno się przyda każdemu dziecku w domu i na wakacjach.