Mocne kufry motocyklowe Shad

Dopóki jeździłem na krótkich trasach, zazwyczaj nie dłuższych niż kilkanaście kilometrów, nie uważałem iż był mi potrzebny kufer do motocykla. Na tak krótkie jazdy nie musiałem zabierać ze sobą niemal niczego, oprócz kasku i oczywiście odpowiedniego ubrania. Okazało się jednak, że to zdecydowanie za mało podczas dalekich wyjazdów na pokazy.

Skórzane kufry motocyklowe

kufry ShadDłuższe trasy trwały nieraz i kilka dni, a na postojach przydawało się mieć zapasowe ubranie, kosmetyki, czy inne drobiazgi, które same z siebie nie zajmowały może dużo miejsca, ale wszystkie naraz mogły wypełnić cały plecak podróżny. Jednak jazda z plecakiem była naprawdę niewygodna, a nie było żadnej bezpiecznej możliwości przytwierdzenia go do motocykla na czas podróży. Musiałem więc wziąć przykład z kolegów z ekipy, i zaopatrzyć się w kufry do motoru, w których mogłem wozić cały potrzebny bagaż. Większość załogi miała na motocyklach kufry Shad, bardzo odporne, skórzane kufry, które jednocześnie mieściły bardzo dużo, i dodawały klimatu i wyglądu maszynie. Koledzy zachwalali je bardzo, a i sam ich wygląd mi się zdecydowanie podobał, dlatego też nie musiałem długo szukać, mając już sprawdzone, przetestowane modele do wyboru. Kufry te miały jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę. Większość kufrów motocyklowych, szczególnie tych z tworzywa sztucznego, których używali koledzy jeżdżący na maszynach sportowych, były przeznaczone pod konkretny model motocykla.

Nasze kufry mogły być założone niemal do każdej maszyny, bo wystarczyło je zapiąć pod siedzeniem i zamocować do ramy, by można było jechać w drogę. Pojemne kufry były ogromnym udogodnieniem w długiej trasie. Były bardziej pojemne niż plecak turystyczny, i dwa razy bardziej odporne na uszkodzenia, co przydawało się w ciężkich warunkach jazdy.