Modernizacja kotłowni. Usprawniamy nasz system ogrzewania.

Posiadacze domów jednorodzinnych dobrze wiedzą, że system ogrzewania to jeden z największych problemów posiadania własnych czterech ścian.

Co kilka lat warto zainteresować się naszą kotłownią, czy nie wymaga remontu albo unowocześnienia

piecPlanując np. kapitalny remont domu lub zmianę jego powierzchni musimy myśleć także o instalacji grzewczej w naszym domu.  W większości Polskich domów i tych starszych i nowszych dominuje piec grzewczy wolnostojący. Najczęściej jest to piec na węgiel. Taki piec grzewczy możemy sobie sprawić już za około 2000zł, bo mniej więcej tyle kosztują najtańsze tego typu instalacje. Piece grzewcze są popularne w naszym kraju głównie z uwagi na niskie koszty eksploatacji oraz łatwą dostępność tych urządzeń oraz opału. Mimo, że na rynku pojawiają się nowsze technologie do ogrzewania budynków jak np. pompa powietrza woda powietrze, czy kolektory słoneczne, to Polacy chętnie zostają przy sprawdzonej węglowej technologii. Piece węglowe jednak też doczekał się pewnych udogodnień i rozwoju. W droższych piecach mamy już np. podajnik do węgla, który automatycznie uzupełnia braki paliwa co sprawia, że drzwiczki węglowe nie muszą być przez nas okupowane kilka razy dziennie, a ruszta belkowe są odporniejsze i wytrzymują coraz wyższe temperatury. Warto zatem zdecydować się na nieco droższe modele pieców względem wygody. Skoro technologia chce nam ułatwić życie, to czemu z niej nie korzystać nawet jeśli za te ułatwienia przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych więcej. Poprawia się także wydajność spalanego węgla.

Warto czasami rozważyć zmianę rodzaju węgla, którym dostarczamy energię naszemu piecowi. Wbrew pozorom nawet jeśli niektóre rodzaje są droższe to czasami warto rozważyć ich kupno, bo mogą być wydajniejsze niż tradycyjny węgiel kamienny i wystarczyć nam na o wiele dłużej. System ogrzewania domu jest zbyt ważny, żeby go zaniedbywać, więc modernizujcie swoje instalacje z głową.