Najdziwniejsze akcesoria dla dzieci

Rozwój branży związanej z niemowlakami i dziećmi sprawił, że na rynku pojawiło się wiele osobliwych produktów dla nich przeznaczonych. Już nie wystarczą zwykłe chodziki, kocyki la millou, smoczek na sznureczku, nocnik, czy zabawki fisher price. Teraz chyba króluje stwierdzenie, że im dziwniejsze tym lepsze, ale ocena tego zależy od indywidualnego podejścia rodzica. Pierwszym dziwnym ,,sprzętem” są zębowe smoczki dla niemowląt.

Niektóre akcesoria dla dzieci są po prostu dziwne

noclegiWyglądają tak jak zwykłe smoczki, posiadają gumową końcówkę do ssania, ale z drugiej strony posiadają wypustkę w kształcie ogromnych zębów, podobnych do tych, które mają króliki w kreskówkach. Dzieci wyglądają z nimi tragicznie i nadają się chyba tylko na bale przebierańców lub straszenia innych, bo żaden rodzin raczej nie chciałby żeby jego maluch paradował z takim czymś po ulicy. Inną osobliwą rzeczą jest alarm pieluszkowy. Przyczepia się go do pampersa niemowlaka i gdy maluch się załatwi alarm da nam o tym znać. Czy jednak samo dziecko tego nie zrobi i nie zacznie płakać kiedy będzie miało mokro w pieluszce? Po co kupować takie akcesoria? Nie lepiej kupić tanie ubranka dla dzieci? Sprzętem należącym do tej samej kategorii jest wiatraczek służący do osuszania pupy niemowlaka. Jednak czy ktokolwiek wiem dlaczego mielibyśmy to robić? Dziecko jest mokre w kąpieli, a potem je wycieramy, a gdy ma mokrą pieluszkę też jest wycierane, a pieluszka zmieniana na suchą, zatem w jakich okolicznościach taki wiatraczek by się przydał? Artykuły higieniczne dla dzieci też nie uchroniły się przed osobliwymi wynalazkami.

W sprzedaży jest kolorowy namiocik dla chłopców, zakładany podczas przewijania, tak by maluch nas nie osikał w trakcie zmiany pieluszki. Kto projektuje takie rzeczy? Komu w ogóle przyszło do głowy stworzenie czegoś takiego? Branża dziecięca jest jak widać niezbadana i pełna osobliwości.