Najlepsze jeździki dla dzieci

 

Dzieci zdobywają nowe umiejętności w indywidualnym tempie i nie należy ich pośpieszać. To kiedy dziecko postawi pierwsze kroki zależy od stanu jego mięśni i ilości ćwiczeń jakie wcześniej wykonało. Kiedy już rozpocznie naukę chodzenia, to możemy mu w tym pomóc.

Jak wygląda drewniany jeździk?

drewniane jeździki dla dzieciWspomaganie procesu chodzenia u dziecka możemy jedynie wspomagać, przez umożliwianie mu częstych ćwiczeń. Możemy też maluchowi pomóc dając mu specjalny pojazd, który może pchać, albo na nim siedzieć i się odpychać nóżkami. Drewniane jeździki dla dzieci są wykonane w ekologicznego drewna i mogą być stosowane przez maluchy już od około osiemnastego miesiąca życia. Zadaniem jeździka jest pomóc dziecku w nauce chodzenia, ale nie wolno go z nim zostawiać sam na sam, szczególnie jeżeli chodzi o modele, które się pcha. Wybór idealnego jeździka powinien być dostosowany do wzrostu i wieku dziecku oraz jego dotychczasowych umiejętności w kwestii chodzenia. Niektóre dzieci wolną wersje pchaczy, a inne chcą siedzieć i się odpychać, ćwicząc w ten sposób mięśnie nóżek. Drewniane jeździki mają piankowe koła, które się nie ślizgają. Najczęściej są w formie małych wózeczków, lub samochodzików z wygodnym do trzymania uchwytem. Są wielobarwne i posiadają sporo ciekawych elementów ruchomych, które dodatkowo zachęcają malucha do zabawy i ćwiczeń. Jak tylko mały brzdąc stanie na nóżki, to z pewnością nie będzie chciał już siedzieć, dlatego nie trzeba będzie go dwa razy zachęcać do ćwiczeń z jeździkiem.

Poza drewnianymi, dostaniemy też plastikowe, lub aluminiowe jeździki dla dzieci. Dziecko może ich używać na równej nawierzchni, takiej jak asfalt, podłoga w domu, czy droga w parku. Mają one bardzo prostą konstrukcję, a jego użytkowanie musi się odbywać pod kontrolą rodzica.