Najlepsze trójwarstwowe maseczki

Obecnie panująca pandemia koronawirusa wymusiła na wszystkich ludziach zmianę dotychczasowego trybu życia. Ludzie przestali tak intensywnie podróżować, spotykać się ze znajomymi i ogólnie spędzać czas poza domem. Każdy się boi zakażenia.

Czy maseczki chronią przed koronawirusem?

maseczka ochronna na twarz trójwarstwowaJuż niejednokrotnie przeprowadzono testy dotyczące skuteczności działania maseczek i przyłbic, które można kupić w wielu sklepach. Wyniki badań wykonanych symulacji jasno pokazują, że jeżeli znajdziemy się w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie kichnie osoba zakażona, to trzy czwarte osób nie zasłaniających nosa i ust może ulec zakażeniu. Ta ilość w znacznym stopniu się zmniejsza jeżeli wszyscy mają maski albo przebywają na otwartej przestrzeni. Dlatego też tak ważne jest właściwe zasłanianie twarzy maseczką. Nie musi ona być najdroższa z nowoczesnym filtrem, gdyż skuteczne jest również maseczka ochronna na twarz trójwarstwowa, którą kupimy w każdej aptece, na stacji benzynowej czy nawet w drogerii. Trzywarstwowy materiał filtracyjny zapewnia doskonałą ochronę układu oddechowego przed ewentualnym zakażeniem wirusem. Maski są wyposażone w dwie elastyczne gumki, które zakłada się za uszy i wszyty w materiał drucik, ułatwiający dopasowanie maski do twarzy. Maska w całości jest wykonana z włókniny polipropylenowej, która nie ogranicza swobody oddychania. Możemy je kupić  na sztuki lub w zestawach po pięćdziesiąt albo sto sztuk. W najniższej cenie znajdziemy je w przeróżnych sklepach internetowych lub w hurtowniach.

Każdy powyżej czwartego roku życia musi nosić maseczkę ochronną na twarzy zawsze, kiedy opuszcza miejsce zamieszkania. Musimy ją nosić w pracy, na ulicy, w komunikacji miejskiej czy w szkole, gdyż wszędzie istnieje ryzyko zarażenia się korowirusem.