Najnowocześniejsze modele dronów

Sportowe drony do zawodów i wyścigów są bardziej zaawansowaną odmianą dronów wyczynowych, choć zawierają w sobie również elementy maszyn obserwacyjnych. Są bowiem wyposażone nie tylko w doskonałe systemy sterowania, ale również i narzędzia obserwacyjne przewyższające jakością kamery najlepszych dronów, używanych do wykonywania zdjęć.

Profesjonalne drony wyścigowe dla zawodowców

dron wyścigowyNajbardziej zauważalną różnicą, odróżniającą modele wyścigowe od pozostałych odmian bezzałogowych maszyn latających jest przede wszystkim rozmiar. Dron wyścigowy jest często dwukrotnie większy niż najbardziej masywna maszyna obserwacyjna. Posiada również większą ilość rotorów, generujących znacznie silniejszy przepływ powietrza. Mogą one tym samym rozwijać zdecydowanie większe prędkości, oraz wykonywać manewry niemożliwe dla najlepszych dronów wyczynowych. Wielu operatorów wskazuje jednak na ogromne możliwości tuningu i personalizacji dronów wyścigowych jako ich największą zaletę. Mechanizmy wyścigowych maszyn są bowiem nieporównywalnie bardziej skomplikowane i złożone, choć dzięki temu operator może dostosować więcej elementów drona do własnego stylu pilotowania. Najczęściej wymieniane są obudowy, głównie z racji uszkodzeń, powstających po kolizjach, aczkolwiek tuning elementów wewnętrznych jest równie częstym zabiegiem, i przeprowadzany jest nawet na maszynach o wysokich osiągach, przede wszystkim w celu dopasowania ich zachowania w locie do stylu pilotowania operatora.

Napęd elektryczny jest w owych dronach znacznie bardziej rozbudowany, lub też całkowicie zastępowany przez mocne silniki elektryczne, podobne do tych które zasilają pokazowe pojazdy zdalnie sterowane. Owe silniki mogą być również bardzo mocno modyfikowane, zarówno pod kątem osiągów jak i zużycia paliwa.