Najpopularniejsza zabiegi estetyczne – powiększanie ust

Na całym świecie nie ma chyba osoby, która nie miałaby żadnych kompleksów. Niektórym przeszkadza wrodzona nieśmiałość lub wybuchowy charakter, ale jednak w przeważającej mierze mają one związek z naszymi cechami fizycznymi. Lista potencjalnych mankamentów zdaje się nie mieć końca- odstające uszy, podwójny podbródek, krzywe nogi…Większość z tych wad jest zazwyczaj wyolbrzymiona i dla otoczenia niezauważalna.

powiększanie ustMało kto w rozmowie z drugim człowiekiem skupia się na jego nogach lub podbródku. Mimo wszystko jednak osoba z kompleksami nierzadko naprawdę cierpi i uporczywie szuka rozwiązania swoich problemów. Najprostszym sposobem jest zaprzestanie zaprzątania sobie głowy drobiazgami i skupienie się na rzeczach naprawdę istotnych, takich jak rodzina, przyjaciele i osobiste szczęście.
Jeżeli jednak drobne fizyczne niedoskonałości zabierają nam radość życia, to można skorzystać z dobrodziejstw chirurgii plastycznej. W większości krajów świata takie zabiegi są akceptowane i na porządku dziennym. Wychodzi się bowiem z założenia, że nasze ciało to nasza sprawa i nikt nie ma prawa oceniać tego, co z nim robimy. Z tego właśnie powodu powiększanie ust, wstrzykiwanie botoksu, podnoszenie powiek czy powiększanie biustu należą do najpopularniejszych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej.
Na interwencję chirurga decydują się zazwyczaj kobiety, ale także coraz więcej mężczyzn podejmuje taki krok, aby w końcu poczuć się pewnie i dobrze we własnej skórze. W operacjach plastycznych nie ma niczego złego. O ile wybiera się kompetentnych lekarzy i nie zważa na koszty, to efekty mogą być naprawdę dobre. Nie warto jednak eksperymentować ani starać się zaoszczędzić za wszelką cenę.

Należy pamiętać, że nawet niegroźny pozornie zabieg jest ingerencją w nasze ciało, a więc może mieć nieprzewidziane konsekwencje. Jeżeli więc w czasie wizyty w gabinecie i rozmowy z lekarzem coś wzbudzi naszą czujność i sprawi, że utracimy do niego zaufanie, to lepiej poszukać innego specjalisty, który cieszy się nieposzlakowaną opinią i długą listą zadowolonych pacjentów.