Naturalna henna do włosów blond

Nie każdy człowiek posiada taki kolor włosów, o jakim marzy. Czasem wydaje nam się, że naturalny kolor nie jest ani zbyt wyrazisty, ani nie podkreśla naszej urody. Nie da się ukryć, że bardzo wiele kobiet farbuje włosy. Dzięki temu nie tylko możemy wybrać pasujący odcień, ale także bardzo szybko przejść metamorfozę. Faktem jest jednak to, że tradycyjne farby mogą obciążać włosy i niszczyć ich strukturę.

Zalety naturalnej henny do włosów

henna do włosów blondMożna zauważyć, że coraz więcej osób sięga po produkty, które mają dużo bardziej naturalny skład. Część osób zawiodła się działaniem kosmetyków, które są produkowane przez wielkie koncerny. Niektóre produkty mogą powodować uczulenia czy podrażnienia. Większość farb do włosów zawiera amoniak, który uszkadza strukturę włosa. Po jakimś czasie zaczynają się rozdwajać i są dużo słabsze. Zupełnie inne działanie ma henna do włosów blond. W jej składzie nie znajdziemy sztucznych dodatków czy konserwantów. Są tam jedynie wyciągi roślinne, które nadają włosom nie tylko bardzo intensywny kolor, ale także sprawiają, że są one jedwabiste i mają dużo większą objętość. Taka henna nadaje się do każdego rodzaju włosów. Świetnie pokrywa siwe odrosty i doskonale odżywia włosy. Nie wypłukuje się również tak szybko, jak tradycyjna farba. Jej nakładanie nie jest skomplikowane, jednak na włosach trzeba ją trzymać nieco dłużej, aby kolor był bardziej wyrazisty.

W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór produktów do pielęgnacji i farbowania włosów. Można zauważyć, że coraz większa popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Henna do włosów pojawiła się całkiem niedawno, jednak wybierana jest coraz chętniej. Nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów. Nie tylko koloryzuje, ale także doskonale odżywia włosy i nadaje im zdrowego wyglądu.