Niezbędna instalacja odgromowa

Wyładowania elektryczne, które przeważnie mają miejsce wiosną i latem, bywają bardzo niebezpieczne dla ludzi, przyrody, ale także dla budynków. Niezabezpieczone obiekty są szczególnie narażone na uderzenie pioruna, dlatego trzeba je chronić.

Kiedy wykonać instalację odgromową?

skuteczne instalacje odgromowe w krakowiePodczas jednej burzy może dojść nawet do kilkudziesięciu wyładowań atmosferycznych, które najczęściej trafiają w drzewa i budynki. Takie uderzenie może skutkować pożarem, spaleniem instalacji elektrycznej lub jedynie wyłączeniem zasilania. Nie da się przewidzieć gdzie dokładnie uderzy piorun, dlatego trzeba się przed nich zabezpieczyć. Skuteczne instalacje odgromowe w Krakowie są coraz częściej montowane na domach mieszkalnych znajdujących się poza dużymi miastach, gdzie wokół panuje wolna przestrzeń. Właśnie w takie budynki najczęściej trafiają pioruny, dlatego też wykonanie instalacji przyniesie ogromne korzyści. Można ją wykonać już na etapie budowy domu, ale także na zamieszkanym już obiekcie. Jeżeli założymy ją już w czasie budowy, to możemy nieco zaoszczędzić na jej montażu, ponieważ można do niego wykorzystać pewne elementy konstrukcji. Na gotowym już budynku trzeba będzie wszystkie elementy instalacji montować, zatem cena będzie o kilkanaście procent wyższa. Obecnie instalacje odgromowe są wykonywane w taki sposób, że stają się prawie niewidoczne, zatem na pewno się zeszpecą wizerunku domu. Przeważnie jej kompletne wykonanie zajmuje fachowcom kilka godzin, zatem można ją zamontować w ciągu jednego dnia.

Jeżeli punktem uderzanie wyładowania atmosferycznego będzie budynek bez piorunochronu, to istnieje duże ryzyko pożaru lub zwarcia w instalacji. Natomiast kiedy trafi w dom z instalacją odgromową, to cała siła zostanie skierowana do ziemi w ciągu kilku sekund.