Niezbędne witamy w kroplach

 

Nasz organizm nie jest w stanie sprawnie funkcjonować bez odpowiednich witamin, które należy dostarczać każdego dnia. Możemy to robić na wiele sposobów, ale najważniejsze żeby były skuteczne, czyli zapewniały dobrą wchłanialność.

Jak przyjmować witaminy?

witaminy adek w kroplachLista witamin, które są potrzebne naszemu organizmowi jest dość długa, zatem warto je podzielić na dwie grupy. Pierwsza dotyczy witamin rozpuszczalnych w wodzie i należą do nich kwas askorbinowy i witaminy z grupy B. Natomiast drugą grupę tworzą witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, co których należy witamina A, D, E i K. Jeżeli chcemy, aby nasz organizm wchłaniał je w dużej ilości, to powinniśmy je przyjmować zgodnie z wymienionymi grupami. Jeżeli chodzi o drugą grupę, to najlepsze będą witaminy Adek w kroplach, ponieważ są łatwe w stosowaniu i są już rozpuszczone w oleju. Dzięki takiej formie, przyswajanie tych czterech witamin jest bliskie stu procent. Witaminy już w ustach wchłaniają się do krwiobiegu, zatem nie dochodzi do ich utraty w przewodzie pokarmowym. Zawarte w preparacie witaminy, mają naukowo potwierdzone korzystne działanie na nasz organizm, dlatego też ich spożywanie jest tak istotne. Co charakterystyczne dla nich, to to, że są magazynowane w organizmie, dlatego nie wolno przekraczać dziennej zalecanej dawki, która dla dorosłego człowieka wynosi od jednej do dwóch kropli na łyżeczce lub bezpośrednio do ust. W przypadku osób otyłych ta ilość może się zwiększać, a u dzieci będzie musiała być zmniejszona.

Na rynku znajdziemy sporo preparatów z witaminami A, D, E i K, jednak nie zawsze są one w najbardziej optymalnej formie. Jeżeli będą w formie tabletek, to ich wchłanialność będzie znacznie niższa, aniżeli w formie z olejem, w którym się naturalnie rozpuszczają.