Organizacja wesela międzynarodowego – plusy i minusy

Tradycyjne polskie wesele jest bardzo silnie związane z wiarą chrześcijańską. Pojawia się więc wiele trudności i wątpliwości w przypadku zaślubin gdzie jeden z przyszłych małżonków pochodzi z innego kraju, wychował się w odmiennej kulturze i wierze. W takim wypadku organizacja wesele musi opierać się na wielu kompromisach i niestandardowych rozwiązaniach.

Organizacja ślubu i wesela międzynarodowego

wesele międzynarodowePrzy organizacji ceremonii międzynarodowych pojawia się kilka przeszkód. Pierwsza to miejsce w którym odbędzie się ceremonia. Jeśli jest to ślub jedynie cywilny to problem znika. Często jednak bywa tak, że jedna z osób pragnie zawrzeć związek małżeński w Kościele natomiast druga strona chciałabym aby obrządek odbył się w innej świątyni. W takim wypadku niestety najczęściej jedna ze stron musi ustąpić, a nierzadko przejść na wiarę partnera, aby taka ceremonia mogła się odbyć. W kościele katolickim obecnie panuje zasada, że jeden z małżonków może być innego wyznania lub być ateistą, ale strony muszą złożyć stosowne oświadczenia. Drugą sprawą jest język. Już podczas ceremonii każda ze stron musi składać przysięgę w swoim języku ojczystym. Do tego celu najlepiej zatrudnić tłumacza przysięgłego. Podczas zabawy weselnej zakochani z pewnością bez problemu porozumiewają się ze sobą, ale co z najbliższą rodziną? Podczas wesela strony nie będą wzajemnie się rozumieć. Tutaj też przyda się zatrudnienie dwujęzycznego wodzireja lub zwykłego tłumacza. Wesele międzynarodowe charakteryzuje się ciekawymi połączeniami różnych tradycji. Często wydają się być one kompletnie sprzeczne ze sobą, ostatecznie jednak właśnie takie wesela najdłużej są wspominane przez gości.

Warto podczas przyjęcia połączyć ze sobą różne tradycje i zabawy weselne, jedzenie, muzykę, a nawet stroje. Bardzo często wśród egzotycznych par, na przykład para młoda występuje w tradycyjnej śnieżnobiałej sukni, natomiast pan młody zgodnie ze swoimi tradycjami pojawia się w kolorowym, bogato zdobionym stroju. Obecnie odbywa się bardzo wiele takich wesel i na każdym goście wspaniale się bawią.