Oświetlenie w kuchni

 

Kuchnia to miejsce, w którym codziennie przygotowujemy posiłki, dlatego musi być bardzo dobrze oświetlona. W szególności na szafki kuchenne powinno padać najwięcej światła. Na jakie oświetlenie się zdecydować? Gdzie zamontować lampy? Postaram się udzielić kilku dobrych rad.

Jakie oświetlenie zamontować w kuchni?

oświetlenie meblowe kuchennePrzed wyborem lamp kuchennych powinniśmy zastanowić się, gdzie chcemy je umieścić oraz jakiego rodzaju mają to być żarówki. Najlepszym rodzajem oświetlenia są żarówki ledowe. Dają one sporo światła o emisji ciągłej, przez co nie męczą tak wzroku i są przyjazne dla oczu. Dodatkowym atutem takich żarówek jest to, iż w ogóle się one nie nagrzewają, co jest szczególnie ważne w kuchni, w której często panuje wysoka temperatura spowodowana gotowaniem wielu potraw, używaniem kuchenki, piekarnika czy czajnika. Dzięki zakupieniu oświetlenia ledowego, możemy oszczędzić sobie dodatkowych stopni Celsjusza w tym pomieszczeniu. Światła ledowe sprawdzą sięświetnie jako oświetlenie meblowe kuchenne zamontowane pod szafkami wiszącymi. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, na przykład taśmy LED, które mogą być umieszczone na całej długości szafek. Taka taśma ledowa może zostać przymocowana zarówno u dołu szafek wiszących, ale także na tylnym brzegu blatów stojących na ziemi. Stworzy to odpowiednią ilość światła, tak bardzo potrzebną w kuchni. W szafkach lub nad nimi można zamontować też pojedyncze żarówki LED lub kinkiety, które również świetnie sprawdzą się w tym pomieszczeniu.

Oświetlenie kuchni to bardzo ważna rzecz, gdyż musimy widzieć dokładnie jak przygotowujemy posiłki. Warto zamontować je pod szafkami, dzięki czemu oszczędzimy trochę miejsca, które normalnie zajmowała by lampa. Taśmy LED przymocowane pod szafkami będą rzucać światło na blaty kuchenne, a nie poza nie, co jest ich niewątpliwym plusem.