Piec tylko na ekogroszek to pomyłka

Wiecie, ilu Polaków tyle zdań, a nawet więcej. Zresztą jesteśmy narodem, który zna się na wszystkim. Każdy jest lekarzem, prawnikiem, budowlańcem itd. Trochę mnie to męczy, że ludzie wymądrzają się, każdy znam się na wszystkim i koniecznie musi mieć rację. A brak w nas pokory i nie doceniamy ludzie którzy maja wiedzą, nie ważne w jakiej dziedzinie.

Dlaczego nie warto posiadać pieca tylko na ekogroszek?

EkogroszekRzadko gdy budowałam dom słyszałam: zapytaj fachowca. Od razu mówili mi co mam zrobić, albo co robię źle. W końcu się wkurzyłam i przestałam rozmawiać na temat budowy. Gdy przyjechałam za swoja miłością na Śląsk, było to ponure województwo, teraz coraz bardziej mi się podoba. Więcej kolorów, mniej dymu z kominów, które zatruwały powietrze. Ale wracam do budowy mojego wymarzonego domu. Pomyślałam, że skoro mieszkam na Śląsku to najlepiej i najtaniej będzie opalać dom węglem. Wiecie, pomyliłam się. Gdy rozmawiałam z kuzynką z Gdańska okazało się, że u nich węgiel jest tańszy niż u nas. Gdzie ekonomia, przecież węgiel trzeba tam zawieźć, a u nas kopalnia co kilka kilometrów. Zatem pomyślałam że może gaz, ale wtedy byłam na zakupach w znanym budowlanym markecie, no wiecie jakim i zobaczyłam ekogroszek workowany. Pomyślałam ekogroszek pakowany czyli coś przyjaznego środowisku, policzyłam ile mnie będzie kosztowała tona i …okazało się że taniej niż węgiel. Czyli trzeba pomyśleć teraz o piecu na ekogroszek. Ruszyłam do sklepu, znalazłam w nim bardzo kompetentnego sprzedawcę na dziale ogrzewanie. Pokazał mi piece, opowiedział o nich, o wadach, zaletach, dał ulotki i wcale nie nalegał na zakup, tylko sugerował bym sama dokładnie poczytała i wybrał rozsądnie. Tak też uczyniłam. Zeszło mi kilka dni, czytałam na forach, na stronach producenta i wiem ,że wybrałam piec taki jak powinnam. Piec na ekogroszek był tańszy, ale co będzie gdy ekogroszek podrożeje, albo zabronią w naszym rejonie opalać domków nim? Co wtedy? Wybrałam piec który ogrzeje mi dom zarówno ekogroszkiem, węglem, miałem, trocinami, drewnem, czyli mam zdywersyfikowaną możliwość opalania naszego domu, mogę spać spokojnie.

Każdemu kto podejmuje decyzje o wyborze pieca powiem: kieruj się rozsądkiem, dobrze zastanów, nie przejmuj się co mówią wokoło, zasięgaj rad specjalistów i pamiętaj wybór pieca na jedno paliwo jest ryzykowane nawet jak mieszkasz blisko kopalni, bo może być drogo.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/