Pierwszy krok, by zmienić swoje życie

Wielu z nas męczą problemy wynikające z siedzącego trybu życia, takie jak stres, nadwaga czy choroby stawów i kręgosłupa. Często po ośmiu godzinach w biurze, wsiadamy do samochodu, żeby po kolejnych trzydziestu minutach siedzenia wrócić do domu i znów usiąść. Taka sytuacja jest dramatyczna dla naszego zdrowia, jednak  możemy to zmienić w bardzo łatwy i przystępny sposób.

Profesjonalny rower może służyć także amatorom

Merida big. nine LimitedŚwietnym rozwiązaniem dla każdego, kto prowadzi siedzący tryb życia i nie ma czasu żeby uprawiać sport, biegać lub chodzić na basen w czasie wolnym, ponieważ na przykład zajmuje się domem lub dziećmi, jest zmiana środka transportu z samochodu na rower. W mieście można w ten sposób dodatkowo zaoszczędzić również czas, który poświęcilibyśmy na stanie w korkach w godzinach szczytu (Warszawa jest najbardziej zakorkowaną stolicą Unii Europejskiej!). Oczywiście korzyści z jazdy na rowerze jest więcej. Zyskuje na tym nie tylko nasze zdrowie ale także i środowisko wokół nas. Przyczyniamy się w ten sposób do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, a przez to do ochrony  klimatu naszej planety. Ponad to jazda na rowerze to sport przystępny i dla każdego. Możemy kupić sobie używany rower miejski już za kilkaset złotych (lub oczywiście zainwestować w naprawdę profesjonalny sprzęt, na przykład rower Merida big. nine Limited przeznaczony do jazdy górskiej) i już od razu cieszyć się wrażeniami, jakie daje jazda na rowerze.  To wspaniałe rozwiązanie!

Pamiętajmy, aby zakup roweru był przez nas przemyślany. Jeśli potrzebujemy roweru wyłącznie jako zmiany środka transportu między pracą, a domem i nie mieszkamy daleko za miastem, najlepszym rozwiązaniem będzie rower miejski, nie jest nam potrzebny rower szosowy, którego wąskie opony mogą nie poradzić sobie z miejską infrastrukturą.