Po co dziecku zabawki

Pytanie to wydaje się zupełnie abstrakcyjne i powinno pozostać bez odpowiedzi, ale jednak warto się skupić na tym temacie i faktycznie przeanalizować to, czy zabawki są dziecku potrzebne czy może jest to zbędny dodatek.

Zdalne modele dla chłopców i dziewczynek

modele zdalnie sterowaneKażda babcia i dziadek staje daty, chociaż sami nie mieli zabawek uznają, że dzieciństwo bez nic jest niemożliwe, natomiast młodsze pokolenie uważa, że tak naprawdę zabawki nie są najważniejsze, ale nie jest tez tak, że absolutnie nie powinno ich być w życiu dziecka. Każde dziecko lubi zabawki i musi mieć kilka, ale nie jest też tak, ze potrzebuje 10 pudełek zabawek. Zobaczmy na swoje zbiory z dzieciństw, a przypomnijmy sobie zabawki, które były dla nas ważne, z którymi spędzaliśmy wesoło czas. Dla wielu osób przypomnienie sobie takiego szczegółu jest bardzo trudne, bo zwyczajnie mieścimy jedną zabawkę, która biała dla nas ważna, a cała reszta odgrywała mniejsze znaczenie. Ile zabawek stało gdzieś z boku nigdy po nie nie sięgnęliśmy.

Na pewno nie jest tak, że każde dziecko jest takie same. Niektóre wolą puzzle, inne auta zdalnie sterowane, a jeszcze inne lalki. Podchodzenie też do kwestii zabawek na zasadzie podziałka płci jest zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości. Ile dziewczynek uwielbia samochody, a ile chłopców chce parzyć herbatę swoim misiom. Naprawdę nie jest tak, ze tylko dziewczyny bawią się lalkami chłopcom pozostają samochody. Taki podział jest zupełnie nie na miejscu. Jeśli już chcemy kupić dziecku zabawkę, na pewno nie możemy postępować chaotycznie i wybierać czegoś, co jest ładne lub popularne, zapytajmy rodziców, co o tym myślą, czy dziecko faktycznie będzie chciało taką zabawkę, czy nie jest tak, że maluch ją odrzuci.

Dobrze jest czasem kupić coś innego, może zamiast lalki ubranka dl małej księżniczki, a może zamiast samochodu ciekawe póle, naprawdę nie każde dziecko potrzebuje zabawek. Wejdźmy do pierwszego lepszego pokoju dziecka i szybko zauważymy, że tam jest pełno zabawek i raczej większość z nich leży całymi dniami i nikt się tym nie bawi.