Po co się kłócić?

Każdy z nas jest inny – prawdziwość tego stwierdzenia nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nie mówię tutaj o cechach fizycznych – choć oczywiście nie sposób tego zauważyć, przyglądając się chociażby osobom mijanym rankiem na ulicy. Przechodzić obok nas będą wtedy osoby niskie i wysokie, z bujnymi włosami, które grubą falą spadać będą im na plecy, a także łysiejące, uśmiechnięte i smutne.

Kłótnie o meble nie są potrzebne

Cięcie płyt meblowychJeżeli chodzi o cechy charakteru, to nikogo chyba nie zaskoczy stwierdzenie, że nie ma na świecie dwóch identycznych pod tym względem osób. Nawet jeżeli na pozór dwójka ludzi zachowuje się podobnie, to na pewno znajdzie się sytuacja, kiedy jeden zareaguje tak, a drugi odwrotnie. Zapewne zdarzało nam się czasem zastanawiać, czy więcej na świecie jest osób pokojowo nastawionych, skłonnych do pójścia na kompromis, czy tych, które za wszelką cenę chcą postawić na swoim, nieważne, czego dotyczyłaby dyskusja. Tego typu cechy ujawniają się w przeróżnych sytuacjach z życia codziennego. Przykładowo, podczas remontu domu, część osób będzie zażarcie walczyła o to, by ich zdanie zostało uwzględnione przy wyborze elementów takich jak przeróżne akcesoria meblowe do wielu pokoi, fronty meblowe, do których muszą idealnie pasować obrzeża meblowe, a także najbardziej widoczne płyty meblowe. Inni natomiast machną na te wybory ręką, twierdząc, że skoro nie mają pojęcia nie tylko jak przebiega na przykład cięcie płyt meblowych, nie wspominając już w ogóle o tym, gdzie umieszczane są fronty kuchenne, to nie ma się o co spierać. Bez problemu zgodzą się na życzenia drugiej osoby, radząc jej ewentualnie przy doborze odpowiednich kolorów czy też odcieni właściwie współgrających z kolorem ścian czy sprzętów kuchennych.

Ogromnym szczęściem, z którego bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jest dzielenie życia codziennego z osobą potrafiącą pójść na kompromis. Dzięki temu unikamy bardzo wielu mniejszych sprzeczek i dużych awantur, podczas których mogą paść bardzo nieprzyjemne słowa, zapamiętane przez drugą osobę na długie lata.