Pojazdy do ślubu – auto do ślubu i karoce

Pojazd jakim młoda para ma zamiar podróżować w dniu swojego ślubu staje się coraz istotniejszym akcentem w przygotowaniu do wesela, dlatego warto się zastanowić jakie auto do ślubu się wybierze.

Przyszłe małżeństwa prześcigają się w wymyślaniu co bardziej ekstrawaganckich czy ekskluzywnych aut, które zrobiłyby wrażenie na gościach i przypadkowych gapiach. Niektórzy stawiają jednak na tzw. klimat, w którym samochód może grać główną rolę.

auto do ślubuKiedy młodym nie wystarczają już kwieciste ozdoby na masce auta, w ruch idą katalogi firm specjalizujących się wypożyczaniu samochodów do ślubu. Od ogłoszeń tego typu pękają także portale ogłoszeniowe czy ogłoszenia w gazetach.
Poza klasycznymi limuzynami, które wciąż cieszą się popularnością, coraz modniejsze stają się auta zabytkowe. Nie poruszające się już po polskich drogach auta zyskują na popularności jako samochody do ślubu. Syrenka, Moskwicz czy Fiat 125p? Nie ma problemu! Równie często w weselnym kordonie zobaczyć możemy także zabytkowe samochody z krajów zachodnich. Popularne są piękne kabriolety, angielskie limuzyny czy stare mercedesy.
Im auto starsze tym jego wynajęcie jest droższe jak i trudniejsze. W ogłoszeniach znajdziemy także bardziej sportowe auto do ślubu. Wśród takich są miedzy innymi modele Forda Mustanga, Ferrari, Mazdy czy Volkswagena. Kiedy poszukujemy konkretnego modelu auta warto popytać w środowisku motoryzacyjnych zapaleńców o pojazdy: firmy wynajmujące auta do wesel to często kolekcjonerzy posiadający wiele modeli aut oraz ludzie mogący wskazać inną osobę z interesującym nas samochodem.

Auto na wesele pomimo tego, że jest nie rzadko dosyć sporym wydatkiem, sprawia, że nasz ślub będzie jeszcze bardziej wyjątkowym dniem. Zapach starej skórzanej tapicerki, niepowtarzalny ryk silnika czy klimatyczne zdjęcia pamiątkowe przy aucie, czynią dzień ślubu jeszcze piękniejszym i niezwykłym.