Poleasingowy sprzęt komputerowy

Leasing stał się w ostatnich latach dogodną formą kredytowania zakupów dla firm. Do niedawna kojarzony głównie z możliwością finansowania firmowego zakupu samochodów coraz częściej rozpatrywany jest także jako możliwość swobodnego zakupu sprzętu komputerowego. W przypadku komputerów leasing pozwala na zakup urządzeń najwyższej jakości od renomowanych producentów.

Czy komputer lub monitor poleasingowy jest wart zainteresowania?

monitory poleasingoweDuże międzynarodowe korporacje, sektor bankowy oraz branża IT w dużym stopniu inwestuje w komputery, których cena pozostaje zwykle poza zasięgiem przeciętnego użytkownika, gdzie decydującym kryterium wyboru przy zakupie sprzętu jest często niski koszt zakupu. Znaczny rozwój w branży technologii IT sprawia, że po okresie spłaty leasingu (dwa do trzech lat) firmy decydują się na zakup sprzętu nowszej generacji, a używane dotychczas komputery zostają wystawiane na sprzedaż. W ten sposób na rynek trafiają podzespoły, laptopy, komputery, a także monitory poleasingowe wiodących światowych marek w znacznie niższej cenie. Dzięki zakupowi poleasingowego komputera czy monitora mamy dostęp do sprzętu klasy biznes, który nieczęsto tafia do masowej sprzedaży jako zbyt kosztowny. Przykładowo monitor do użytku domowego można obecnie kupić w cenie 300 zł, podczas gdy cena profesjonalnego wyświetlacza może dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych. Ceny sprzętu poleasingowego stanowią ułamek jego pierwotnej wartości w związku z czym laptop, komputer stacjonarny czy monitor znajduje się w zasięgu przeciętnego nabywcy. Jedyną wadą komputerów poleasingowych mogą być ślady użytkowania takie jak przetarcia obudowy i drobne zarysowania, co jednak dla świadomych użytkowników nie powinno mieć wielkiego znaczenia.

Zakup sprzętu poleasingowego jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla użytkowników domowych oraz właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy za niewielkie kwoty chcą korzystać ze sprzętu komputerowego wysokiej jakości, pochodzącego od wiodących producentów. Jest to także możliwość do dużych oszczędności przy jednoczesnym zachowaniu jakości zakupionego towaru, a także często oferowanych napraw gwarancyjnych.