Polecana folia podłogowa

Wykonanie ogrzewania przeważnie wiąże się ze sporym przedsięwzięciem, które także sporo kosztuje. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że zawsze takie inwestycje obejmują wiele lat, szczególnie jeżeli wybieramy stacjonarne systemy grzewcze.

Jak działają folie grzewcze?

folia podłogowa grzewczaGrzejniki można zamontować na ścianie w każdym pomieszczeniu i połączyć je centralnym systemem. Wymaga to sporo pracy i także wiercenia w ścianach, dlatego nie każdy chce się decydować na takie konsekwencje. Przenośne małe grzejniki, termowentylatory czy też farelki, sprawdzą się do czasowego ogrzania garażu czy  małego pomieszczenia, ale na pewno się nie sprawdzą do ogrzewania domu czy mieszkania. Tutaj dobra będzie folia podłogowa grzewcza, która jest w stanie generować naprawdę spore ilości ciepła. Przede wszystkim zależy to od mocy folii, która może być w zakresie od dwudziestu do czterystu watów na metr kwadratowy. Ponadto standardowe grzejniki powodują ruchy powietrza, które unoszą alergeny w powietrzu, a w przypadku folii grzewczych, nie występuje takie zjawisko. Podczerwień, na zasadzie której działa folia grzewcza, nie ogrzewa powietrza, a jedynie podłogę, ściany, sufit, przedmioty oraz ludzi. Odczuwalne ciepło pojawia się już po piętnastu minutach od włączenia ogrzewania, zatem bardzo szybko. Taki sposób ogrzewania pomieszczeń jest ekonomiczny, gdyż w czasie wietrzenie nie traci się ciepła, gdyż powietrze nie zostało ogrzane. To dość innowacyjne podejście do ogrzewania, ale za to bardzo skuteczne.

W odniesieniu do folii grzewczych, nie musimy się kierować miejscem zastosowania, a jedynie ilością ciepła jaką chcemy uzyskać na danej przestrzeni. Jest to uniwersalny sposób ogrzewania, ponieważ sprawdzi się w domu jednorodzinnym, letniskowym, w szkole czy w biurze.