Polecane szambo przy domu

 

Nie da się ukryć, że każdy dom generuje ścieki. Jeśli w budynku mieszka kilka lub też kilkanaście osób to ilość ścieków może być bardzo duża. Niestety nie zawsze ma się możliwość podłączenia domu do sieci kanalizacyjnej. Co w takim przypadku należałoby zrobić, aby można było legalnie odprowadzać ścieki? Otóż można zainwestować w przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz w przydomowe szamba. 

Ekologiczne wersje szamb przydomowych

szambo ekologiczneObecnie niekoniecznie musimy podłączać nasz dom do sieci kanalizacyjnej, aby odprowadzać ścieki. Można skutecznie je odprowadzać do przydomowego szamba. Jednak w przeszłości szamba znacznie różniły się od tych, z jakimi spotykać się można obecnie. Szczególnie dużo osób wybiera obecnie nowoczesne szambo ekologiczne. Takie szamba mają pewną wielką zaletę. Otóż opróżnia się je zaledwie raz na rok lub dwa. Natomiast szamba tradycyjne niekiedy opróżniać trzeba było nawet raz na dwa miesiące. W nowoczesnym szambie ekologicznym znajduje się specjalny osadnik wstępny, w którym dokonuje się sedymentacja. Mianowicie chodzi o to, że cięższe zanieczyszczenia są od razu osadzane na spodzie zbiornika. Natomiast te lżejsze unoszą się ku górze. W tymże zbiorniku dokonywane jest wstępne oczyszczanie ścieków. W takich rozwiązaniach korzysta się z naturalnych procesów, jakie zachodzą w środowisku. Jednym z nich jest, chociażby fermentacja.

W szambach ekologicznych zachodzą procesy gnilne, które eliminują poważniejsze zanieczyszczenia. Montażem szamb ekologicznych zajmuje się obecnie sporo firm działających w naszym kraju. Korzystając z ich usług będziemy mogli mieć stuprocentową pewność co do właściwego podłączenia wszystkich elementów. Niektóre firmy oferują również swoim klientom dokonywanie przeglądów oraz usługę opróżniania szamba.