Pomysły na oryginalny dowód osobisty

W dobie obfitości, kiedy mamy dostęp praktycznie do wszystkiego, a tysiące nowych pomysłów jest dzień w dzień wprowadzanych na rynek, poszukujemy oryginalnych produktów. Pojawia się coraz więcej kolekcjonerów, którzy oddają się poszukiwaniom unikatowych rzeczy z danej dziedziny. Jako klienci jesteśmy coraz bardziej wybredni.

Nawet dowód osobisty może nas wyróżniać

dowód osobisty wykonywany na zamówieniePotrzeba wyróżnienia się z tłumu i bycia w jakiś sposób zauważonym jest wpisana w ludzką naturę. Człowiek od zawsze dążył do poczucia wyjątkowości, co miało mu przysporzyć chwały często na długie wieki. Wielkie odkrycia, historie władców czy podziwianych do dziś artystów wynikały w głównej mierze z chęci bycia kimś więcej niż przeciętną jednostką. Mało kto ma odwagę wyróżnić się na dużą skale, każdy jednak skrycia pożąda bycia wyjątkowym chociaż w drobiazgach. I tak powstają rzeczy, które najczęściej pełnią rolę upominku, a które są spersonalizowanymi lub jedynym w swoim rodzaju przedmiotem codziennego użytku. Bardzo często graweruje się prezenty lub zamawia oryginalne wersje dokumentów, kalendarzy, koszulek itp. Przykładowo jednym z najmodniejszych gadżetów jest ostatnimi czasy dowód osobisty wykonywany na zamówienie, który do złudzenia przypominam oryginalny. Firmy, które zajmują się produkcją takich dowodów, miały bardzo poważne problemy prawne i musiały zmodyfikować wygląd kolekcjonerskich dokumentów, żeby nie być oskarżonym o fałszerstwo. Jak wyglądają przykładowe dowody można zobaczyć w Internecie. Ofert jest dużo.

Podsumowują, naturalną ludzką skłonnością jest chęć wyróżnienia się. Dlatego szukamy oryginalnych przedmiotów, które odbiegać będą od tych, widzianych dzień w dzień na sklepowych półkach. Posiadanie takich produktów ma spełniać nie tylko funkcje estetyczną i emocjonalną dla nas, ale ma przede wszystkim zwrócić uwagę innych.