Poszukiwania dobrego drewna kominkowego w Rybniku

 

Każdy chce mieszkać w domu czy mieszkaniu, takim jakie sobie wymarzył. Nie mniejsze i nie większe, nie jaśniejsze, odpowiednie rozstawienie pokojów… Do realizacji takich wizji przystąpiłam i ja. W końcu, po wielu latach w domach wynajmowanych, zaczęłam stawiać swój własny dom.

Kominek opalany drewnem – Czy warto taki mieć?

Drewno Kominkowe RybnikTaki jaki sobie wymarzyłam. Właśnie, nie za mały i nie za duży, koniecznie z kominkiem. Jak byłam w stanie wyobrazić sobie, że taras wychodzi na inną stronę niż na tą, która sobie wymarzyłam, tak nie mogłam przyjąć domu bez kominka. Tego chciałam od dzieciństwa i właściwie już mogłam zbierać do niego drwa. Zawsze byłam zachwycona, gdy szłam do koleżanek, a one miały kominek. Potem leżałyśmy przy nim, patrząc na płomień. Jego hipnotyzującą moc odkryłam już w dzieciństwie, patrząc na palące się ognisko. I tak mi zostało. Kilka miesięcy później moje marzenie było już realizowane, a ja razem z mężem wybierałam Drewno Kominkowe Rybnik nie jest miastem ani dużym, ani małym – wybór drewna sezonowanego jest; bardziej to ja nie wiedziałam czym się kierować przy jego wyborze. Wiedziałam jednak, że źle sezonowane drewno trudno się pali i dymi, dlatego potrzebowałam firmy dobrej i sprawdzonej, która sprzedaje opał. W końcu czytając opinie, znalazłam; mąż również uczestniczył w tym wyborze. Zamówiliśmy, licząc, że już w listopadzie będziemy patrzeć oboje jak płomień skacze z jednych drew na drugie. I tak się faktycznie stało. Paliliśmy w kominku często, bo mieliśmy płaszcz wodny, który ogrzewał nam dom. Nadal nam się to nie nudzi.

Mówiono nam, że czar palenia drewnem w kominku minie, lecz my jak widać jesteśmy przykładem, że wcale nie musi. Minęło tyle czasu, a my ciągle z mężem jesteśmy zafascynowani ciepłem tego niebezpiecznego żywiołu, który daje nam tyle radości i przyjemności. Poleciłabym to każdemu człowiekowi, który pragnie ciepła.