Praca na hali pakowacza

Wielkie korporacje nie korzystają z usług zewnętrznych kurierów. Zazwyczaj same zajmują się pakowaniem i wywożeniem przedmiotów, jakie produkują. Na dużych halach są specjalne działy i wyszkoleni pracownicy, których zadaniem jest odpowiednie zabezpieczenie i spakowanie produktów. Poznajmy specyfikację tych miejsc.

Sprzęty do pakowania

pakowarka próżniowa cenyJednym z najważniejszych narzędzi na hali pakowaczy jest tunel do pakowania w folie termokurczliwą. Taki przyrząd musi obsługiwać wyszkolona grupa pracowników. W zależności od wielkości i jakości, taki tunel może kosztować od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. W zależności od tego, jakie w danej firmie pakuje się produkty, zdecydować się możemy na tunele obkurczające bądź tunele grzewcze. Następnym ważnym komponentem wyposażenia działu pakowania są pakowarki próżniowe komorowe. Jeśli interesuje nas dobra pakowarka próżniowa ceny powinny nas interesować najmniej – na takim sprzęcie nie można oszczędzać, bo pozorna oszczędność zepsuć może całkowicie komfort pracy na hali i jakość pakowania. Takie pakowarki używane są zazwyczaj w branży chemicznej, kosmetycznej i spożywczej. Istnieją jednak tunele do pakowania większych przedmiotów. Do obsługi takich sprzętów potrzeba specjalistycznej obsługi i często sporo siły fizycznej, bo nie zawsze pakowanie odbywa się automatycznie – czasem pakowane przedmioty trzeba kilkukrotnie podnosić. Jeśli mamy dobry tunel bądź pakowarkę, zazwyczaj wystarczy włożyć dany przedmiot do środka, włączyć urządzenie i wyjąć zapakowany produkt.

Jeśli okazyjnie pakuje się tylko małe rzeczy, można natomiast zakupić małą pakowarkę ręczną. W jej przypadku wystarczy instrukcja obsługi i kilka sprawnych ruchów, by zapakować dany produkt. Tak przegotowany pakunek można wręczyć klientowi od razu do ręki, zanim klej z pakowania ostygnie. To na pewno zrobi wrażenie.

Najnowsze informacje na http://euroas.com.pl