Prawidłowy dobór materaca

 

Wybierając łóżko do sypialni przeważnie zwracamy uwagę głównie na aspekt wizualny, czyli stelaż. Zastanawiamy się, czy lepiej będzie pasował ten wykonany z drewna, czy może z metalu. Bardzo często ignorujemy temat, który jest dla nas ważniejszy, niż stelaż łóżka. Chodzi bowiem o odpowiedni dobór materaca. W końcu to na nim będziemy spędzać godziny naszego snu. 

Jak dobrać odpowiedni materac

materac piankowy twardyPrzygotowując nową sypialnie zazwyczaj kupujemy nowe łóżko. To, na czym się zazwyczaj koncentrujemy to jego wygląd. Zależy nam na tym, aby stelaż idealnie pasował do urządzanego przez nas wnętrza. Jest to oczywiście w pełni uzasadnione. Jednak błędem jest bagatelizowanie sprawy z doborem materaca. Koniec końców to on, a nie stelaż, będzie decydował o komforcie naszego snu. Dobór materaca powinien opierać się głównie na naszej wadze. Dla osób ważących powyżej osiemdziesięciu kilo idealny jest materac piankowy twardy, najlepiej taki wzmacniany matą wykonaną z kokosów. Chodzi o to, żeby nasze ciało nie zagłębiało się mocno w materac. Osoby ważące mniej mają  o wiele większe pole do popisu. Mogą wybierać w bardziej miękkich materacach. Kupują materac warto pamiętać, że mamy możliwość poproszenia o przetestowanie danej twardości. Sklepy udostępniają wtedy materace, na których można się położyć i sprawdzić, jak się na nich czujemy. Można też wcześniej poczytać o materiałach, jakie stosuje się do produkcji takich materacy. Szczególnie wtedy, gdy jesteśmy alergikami.

Każdy zakup łóżka powinien być uzupełniony szczegółowym i przemyślanym wyborem odpowiedniego materaca. Warto wiedzieć, że jego twardość w dużej mierze zależy od naszej wagi. Materac ma bowiem zapewnić nam wygodę poprzez to, że nasze ciało będzie odpowiednio układało się na nim.